Search
Asset 2

کشته شدن ۱۰۰ پیکارجو درعملیات نجات گروگان ها در افغانستان

کشف مواد شمذاکرات در اسلام آباد با هدف احیای روند صلح در افغانستان برگزار می‌‌‏شودیمیایی در افغانستان
مذاکرات در اسلام آباد با هدف احیای روند صلح در افغانستان برگزار می‌‌‏شود. (Getty Images)
افغانستان، طالبان
نظامیان افغان، بیش‌‏از ۱۰۰ نفر از افراد طالبان را که در گروگان‏گیری دست داشتند، در ولایت زابل کشتند. (Getty Images)

در عملیات نجات ۳۰ گروگان‌ افغان، نیروهای ارتش، پلیس و امنیت ملی افغانستان، بیش‌‏از یکصد نیروی پیکارجو را در ولایت زابل کشتند.

«محمد سرور دانش»، معاون رئیس جمهور افغانستان، با اعلام این خبر گفت، پس‌‏از آن که گفتگوها برای رهایی گروگان‌ها بی‌نتیجه ماند، از طرف رهبری حکومت تصمیم گرفته شد که نیروهای نظامی و امنیتی کشور، با دقت کامل و حفظ احتیاط برای رهایی گروگان‌‏ها از هر شیوه و ابزاری که در اختیار دارند، استفاده کنند.

روز دوشنبه چهارم اسفند، دو اتوبوس مسافربری که از قندهار به سمت کابل در حرکت بود، مورد حمله‌ی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و ۳۰ نفر از شهروندان افغان به گروگان گرفته شدند.

یک هفته تلاش مقامات محلی برای آزادسازی این گروگان‌ها بی‌نتیجه ماند و از روز ۱۲ اسفند عملیات نظامی جهت آزاد کردن آن‌ها آغاز شد.

به گفته‌ی آقای دانش، یک فرمانده‌ی محلی شورشیان به نام همت، مشهور به ملا منان، یکی از عاملان اصلی گروگان‌گیری کشته شده است.

همچنین یکی از فرمانده‌هان ارتش افغانستان از کشته شدن یک فرمانده‌ی دیگر شورشیان به نام عبداله کاکر و دو پیکارجوی زن خبر داد.

مقامات افغانستان احتمال می‌دهند که گروگان‌ها در یکی از روستاهای ولسوالی خاک افغان نگهداری می‌‏شوند و کماندوها از زمین و هوا این منطقه را محاصره کرده‌اند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی