Search
Asset 2

گروگان‌‏گیری موزه‌ی پارلمان تونس ۲۱ کشته برجای گذاشت

گروگان گیری تونس
(Getty Images)
گروگان گیری تونس
(Getty Images)

«حبیب الصید»، نخست‌وزیر تونس، شمار تلفات حمله‌  به موزه‏ ی «باردو» را ۲۱ تن کشته ۲۴ تن مجروح اعلام کرد.

ظهر روز چهارشنبه، ۲۷ اسفند، افرادی مسلح به کلاشنیکف، پس‌‏از ورود به موزه‌ی ملی «باردو» در مجاورت پارلمان تونس، به سوی گردشگران آتش گشوده و جمعی را به گروگان گرفتند.

به‌‏دنبال این رخداد، نیروهای امنیتی تونس طی یک عملیات آزادسازی موفق شدند، دو فرد مهاجم را کشته و گروگان‌گیران را آزاد کنند.

گفته می‌شود، کشته‌شدگان خارجی از کشورهای لهستان، ایتالیا، آلمان و اسپانیا بوده‌ و پلیس اکنون در جستجوی سه فرد دیگریست که در این عملیات تروریستی دست داشته‌اند.

مقامات تونس اظهار می‌‏دارند، مهاجمان از گروه‌‏های اسلام‌‏گرا هستد.

به گفته‌ی یکی از نمایندگان مجلس تونس، فعالیت نمایندگان که در حال بحث در مورد وضع قوانین ضد تروریستی بودند، پس از شنیدن صدای تیراندازی به حالت تعلیق درآمد و ساختمان مجلس را ترک کردند.

این نماینده همچنین گفت که در زمان حمله، به جز نمایندگان پارلمان، وزیر دادگستری، تعدادی از دادستانها و چندین مقام بلندپایه ارتش تونس در محل حضور داشتند.

موزه‌ی ملی باردو، یکی از مکان‌های مهم گردشگری تونس است و دارای مجموعه‌ای از مهمترین موزاییک‌های دوران رومی است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به‌عهده نگرفته و انگیزه‌ی حمله کنندگان هم مشخص نشده است.

در سال‌های اخیر با رشد گروه‌های مسلح تندرو در تونس و بی ثباتی در این کشور، وضعیت ناامنی در کشور حکم‌فرماست و مسئله‌ی امنیت یکی از نگرانی‌های اصلی مقامات تونس است.

تعدادی از این افراد برای پیوستن به گروه‌های پیکارجو به عراق و سوریه رفته‌اند و این نگرانی وجود دارد که آنها به کشور بازگردند و در این قبیل حملات مشارکت کنند.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی