Asset 2

بایدن: خوش‏بینی ‏ام در ایرلند به من انگیزه داد تا نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ بشوم

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ایرلند
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در 14 آوریل 2023 طی مراسم جشنی در کلیسای جامع سنت مورداک در بالینا، ایرلند (Julien Behal/Irish Government via Getty Images)

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفت که قصد دارد دوباره در سال ۲۰۲۴ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شود و به‌زودی و در یک بیانیه رسمی این موضوع را اعلام خواهد کرد. 

بایدن در جریان سفر خود به ایرلند در جمع خبرنگاران درباره انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده گفت: قبلاً محاسبات لازم را کرده‌ام و به‌زودی این موضوع را اعلام خواهم کرد. 

وی در ادامه گفت: «سفر به ایرلند حس خوش‌بینی‌ام را نسبت به آنچه که می‌توان انجام داد تقویت کرد، قبلاً هم گفتم برنامه‌ام این است که دوباره نامزد شوم.» 

از اواخر دسامبر ۲۰۲۲، گمانه‌زنی‌ها در مورد برنامه‌های سال ۲۰۲۴ بایدن افزایش‌یافته است. رئیس‌جمهور آمریکا قبلاً چندین بار اشاره کرده است که ممکن است به دنبال شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو باشد. 

اخیراً بایدن و اعضای دولتش، توری را با نام «سرمایه‌گذاری در آمریکا» آغاز کرده‌اند که به‌منظور برجسته‌کردن دستاوردهای قانونی و اقتصادی او صورت‌گرفته است. این اقدام بایدن بسیاری را به این باور رساند که او با این سفر به دنبال اهداف سیاسی خود است. 

بایدن ۸۰ ساله مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست. در صورت انتخاب مجدد وی در سال ۲۰۲۴، او دومین دوره ریاست‌جمهوری خود را در ۸۶ سالگی به پایان خواهد رساند. 

او روز پنجشنبه، و در جریان سفر خود به ایرلند طی سخنانی در پارلمان این کشور با اشاره به سن بالای خود گفت: «من در پایان حرفه‌ام هستم، نه در آغاز آن. تنها چیزی که بعد از سنم وارد حرفه‌ام می‌کنم، کمی حکمت است 

بایدن در طول سفر خود به ایرلند، زمانی را نیز صرف ردیابی تاریخچه خانوادگی خود کرد. او با اقوام خود ملاقات و از مکان‌های مهم برای اجدادش بازدید کرد و با شوروشوق در مورد میراث ایرلندی خود صحبت کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی