logo_eet

طرح سنای آمریکا برای مجازات رژیم کمونیستی چین به‌دلیل برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان 

برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی و فروش آنها در صنعت پیوند عضو
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در آمریکا در یک راهپیمایی علیه آزار و شکنجه شرکت کردند (The Epoch Times)

 گروهی از اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنای آمریکا قصد دارند با تصویب یک قانون، حزب کمونیست چین را به دلیل برداشت اجباری اعضای بدن از زندانیان عقیدتی مسئول بدانند. 

دادگاهی مستقل در لندن، پس از بیش از یک سال تحقیق در سال ۲۰۱۹ به این نتیجه رسید که برداشت اجباری اعضای بدن «در مقیاس قابل توجهی» در چین اتفاق می‌افتد، که طی این روند قربانیان که  عمدتاً تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند به‌قتل می‌رسند و اعضای بدن‌شان توسط حزب کمونیست چین به فروش می‌رسد. 

فالون گونگ یا همان فالون دافا روشی معنوی شامل آموزه‌هایی مبتنی بر اصول حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری و تمرینات مدیتیشن برای پاکسازی جسم و ذهن است که از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون، تمرین‌کنندگان آن در چین از سوی رژیم کمونیستی حاکم بر این کشور تحت آزار و شکنجه قرار دارند. 

بر اساس یافته‌های این دادگاه، برداشت اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی و فروش آنها در صنعت پیوند عضو برای حزب کمونیست چین یک میلیارد دلار در سال سود به‌همراه دارد. 

این قانون که «قانون برداشت اجباری اعضای بدن» نیز نامیده می‌شود، به وزارت امور خارجه ایالات متحده اجازه می‌دهد تا پاسپورت و ویزای هرکسی که دخیل در برداشت اجباری اعضای بدن است رد یا لغو کند.  

همچنین بر اساس این قانون، دولت ایالات متحده باید سالانه گزارشی در مورد اقدامات غیرقانونی در کشورهای خارجی منتشر کند و تسهیل‌کنندگان این اقدامات را در لیست تحریم‌های خود قرار دهد. 

سناتور جمهوری‌خواه تام کاتن و سناتور دموکرات کریس کونز که طراحان اصلی این قانون هستند با انتشار بیانیه‌ای عنوان کردند که شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد حزب کمونیست چین گروه‌های مذهبی و زندانیان عقیدتی را تحت آزار و شکنجه قرار داده و اعضای بدن آنها را خارج می‌کند و گفتند: «زمان پاسخگویی پکن به‌خاطر این اعمال شنیع فرارسیده است.» 

سناتور کریس کونز، رئیس مشترک گروه حقوق بشر سنا، برداشت اجباری اعضای بدن را «بی‌رحمانه و غیراخلاقی» توصیف کرد و اشاره کرد که اغلب «اقلیت‌های قومی و مذهبی و برخی از آسیب‌پذیرترین گروه‌های جهان» را هدف قرار می‌دهد. 

او گفت: «من مفتخرم که قانون دوحزبی توقف برداشت اجباری اعضا را مجدداً معرفی می‌کنم که به دولت بایدن قدرت می‌دهد تا علیه کسانی که این جنایت نفرت‌انگیز را انجام می‌دهند، اقدام کند.» 

بر اساس گزارش‌ها برداشت اجباری اعضای بدن، درآمد یک‌میلیارددلاری در سال برای دولت کمونیستی چین به همراه دارد. 

کریس اسمیت عضو مجلس نمایندگان آمریکا نیز دراین‌رابطه گفت که امیدوار است این قانون بتواند از نقض ناخواسته حقوق بشر توسط آمریکایی‌هایی که برای پیوند اعضا به خارج از کشور می‌روند جلوگیری کند. 

او قبلاً به رسانه اِن‌تی‌دی که وابسته به اپک تایمز است گفته بود: «هرکسی که عضو پیوندی دریافت می‌کند باید از منبع آن آگاه باشد تا مطمئن شود که فرد مرده، اندام خود را – خواه قلب، کبد یا هر عضو ممکن دیگری را داوطلبانه اهدا کرده است و آن فرد واقعاً مرده باشد.» 

به گفته کریس اسمیت: «در چین همه چیز برعکس است. آن‌ها می‌روند و به قول خودشان این افراد بسیار سالم را انتخاب می‌کنند و به‌قتل می‌رسانند، تمرین کنندگان فالون گونگ به‌خاطر تمرینات معنوی‌ و سبک زندگی‌شان فوق‌العاده سالم هستند، بنابراین قربانی حزب کمونیست چین می‌شوند.» 

اخبار مرتبط