Search
Asset 2

پنتاگون اسناد طبقه‌بندی‌شده درباره بشقاب‌پرنده‌ها را در یک وب‌سایت منتشر می‌کند 

انتشار اسناد مربوط به بشقاب پرنده ها در یک وب سایت
ژنرال پاتریک رایدر، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع ایالات متحده، در 22 اوت 2023 در آرلینگتون، ویرجینیا، یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون برگزار می کند.(Kevin Dietsch/Getty Images)

وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک وب‌سایت برای ارائه اطلاعات در مورد تمام سوابق طبقه‌بندی‌شده در مورد یوفوها است. 

یوفوها (اشیاء پرنده ناشناس) همچنین UAP (پدیده‌های غیرعادی ناشناس) اصطلاح رسمی دولت ایالات متحده است. این اصطلاح به اشیاء نامشخص در هر محیطی مانند زمین، دریا، فضا و زیر دریا اشاره دارد. 

ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که این وب‌سایت www.aaro.milزیر نظر دفتر «حل و فصل ناهنجاری‌های همه دامنه‌ها»، اطلاعات مرتبط به پدیده‌های غیرعادی ناشناس را منتشر خواهد کرد. 

این دفتر برای «تشخیص و شناسایی اشیاء مورد قابل توجه» در همه حوزه‌ها، از جمله هوا، زمین، دریا یا فضا و برای کمک به مقابله با «هر گونه تهدید مرتبط برای ایمنی عملیات و امنیت ملی» در ارتش ایالات متحده تأسیس شده است. 

طبق بیانیه مطبوعاتی پنتاگون، وب‌سایت جدید «اطلاعاتی از جمله عکس‌ها و ویدئوها را در مورد پرونده‌های حل‌وفصل شده UAP ارائه می‌کند، زیرا آنها از حالت طبقه‌بندی خارج شده و برای انتشار عمومی تأیید شده‌اند 

محتوای دیگر این وب‌سایت شامل روندهای گزارش و بخش سؤالات متداول و همچنین پیوندهایی به گزارش‌های رسمی، رونوشت‌ها، بیانیه‌های مطبوعاتی و سایر منابع از جمله آیین‌نامه‌های مرتبط و سایت‌های ردیابی هواپیما، بالون و ماهواره است. 

اعلام راه‌اندازی این وب‌سایت در بحبوحه افزایش درخواستهای کنگره برای شفافیت بیشتر از سوی دولت ایالات متحده در مورد UAP  صورت می‌گیرد. 

شش عضو کنگره در ۲۱ اوت، با ارسال نامه‌ای از جامعه اطلاعاتی آمریکا خواستند جزئیات بیشتری در مورد برنامه‌هایی که « پدیده‌های غیرعادی ناشناس» را بازیابی و مهندسی معکوس می‌کنند ارائه کنند. 

کنگره ایالات متحده در اوایل مردادماه جلسه استماع عمومی در مورد ادعاهایی مبنی بر سرپوش گذاری دولت بر دانش خود از فرازمینی‌ها برگزار کرد و طی آن سه افسر نظامی سابق ایالات متحده شهادت دادند که دولت در مورد اشیا پرنده ناشناس اطلاعات بسیاری دارد که منتشر نکرده است. 

در جریان این جلسه دیوید گروش، افسر اطلاعاتی سابق نیروی هوایی آمریکا که سرپرست تحلیل داده‌ها درباره بشقاب‌پرنده‌ها در پنتاگون بود، به نمایندگان کنگره آمریکا گفت وزارت دفاع تلاش می‌کند بقایای اشیای پرنده ناشناسی را که سقوط کرده‌اند، جمع‌آوری و آن‌ها را بازسازی کند.  

او گفت: «من در حین انجام وظایف رسمی خود مطلع شدم که طی چندین دهه برنامه‌ای برای بازیابی و مهندسی معکوس شیء پدیده‌ای ناشناخته وجود داشته است که به من اجازه دسترسی به این برنامه داده نشده است.» 

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا نیز در اوایل ژوئیه طرحی دو حزبی را برای از حالت طبقه‌بندی‌ خارج کردن سوابق مربوط به UAP ارائه کرد. 

رهبر اکثریت در بیانیه‌ای گفت: برای دهه‌ها، بسیاری از آمریکایی‌ها مجذوب اشیاء مرموز و غیر قابل توضیح شده‌اند و زمان زیادی گذشته و سؤال‌ها بی‌پاسخ مانده است. 

او ادامه داد: «مردم آمریکا حق دارند درباره فناوری‌هایی با منشأ ناشناخته، هوش غیرانسانی و پدیده‌های غیر قابل توضیح مطلع شوند. ما نه تنها در حال کار برای افشای اطلاعاتی هستیم که دولت پیش‌تر درباره این پدیده‌ها آموخته است، بلکه یک مسیر برای انتشار تحقیقات آینده را نیز ایجاد می‌کنیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی