Commentary5_image_01

فصل ۵- تبانی جیانگ ‌زمین و حزب کمونیست چین برای آزار و اذیت فالون ‌گونگ

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

اداره‌ی ۶۱۰ همچون اختاپوس نظام قضایی را در‌برگرفته

در تاریخ هفتم ژوئن سال ۱۹۹۹، جیانگ زمین تهمت و ‌افتراهای بی‌پایه و اساس خود را در جلسه‌ی ح‌ک‌چ به فالون ‌گونگ وارد کرد. او موضوع فالون ‌گونگ را به عنوان یک مبارزه‌ی تبلیغاتی مطرح کرد و به تمرین‌کنندگان آن انگ دشمنان سیاسی ح‌ک‌چ زد و حزب را در جهت مبارزه با آن تحریک کرد و دستور تأسیس ”اداره‌ی مبارزه با فالون گونگ“ را در کمیته‌ی مرکزی صادر کرد. از تاریخ دهم ژوئن که این دفتر تأسیس شد، به نام ”اداره‌ی‌ ۶۱۰“ معروف گردید.

پس از آن، اداره‌ی ۶۱۰ در سرتاسر کشور و در سطوح مختلف دولت از بالاترین رده تا پایین‌ترین آن تأسیس گردید تا منحصراً در زمینه‌ی سرکوب فالون ‌گونگ فعالیت کند. کمیته‌ی سیاسی و قضایی، رسانه‌ها، نهادهای امنیت اجتماعی، دادستانی‌ها، دادگاه‌ها و نهادهای امنیت ملی تحت امر رهبری ح‌ک‌چ به عنوان جانیان و مزدوران آدم کش اداره‌ی ۶۱۰ وارد عمل شدند.

اداره‌ی ۶۱۰ در ظاهر وظیفه‌ی اطلاع‌رسانی فنی به شورای دولت را دارد ولی در عمل یک نهاد حزبی است که می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیت قانونی و یا سیاسی پا را از چهار چوب قوانین دولت چین فراتر بگذارد.

این نهاد یک سازمان مستقل و کاملاً قدرتمند و چیزی شبیه گشتاپو در زمان آلمان نازی است که از اختیاراتی به مراتب فراتر از قوانین قانونی و قضایی برخوردار است و هر آنچه از منابع کشور را که لازم بداند مورد استفاده قرار می‌دهد. در تاریخ ۲۲ جولای ۱۹۹۹ پس از صدور فرمان سرکوبی توسط جیانگ‌ زمین، خبرگزاری شین‌هوآ صحبت‌های برخی از افراد مسئول در وزارت حکومتی مرکزی ح‌ک‌چ و وزارت تبلیغات مرکزی ح‌ک‌چ را پخش کرد که در آن فالون ‌گونگ را محکوم می‌کردند و از این طریق آزار آنها توسط جیانگ‌ زمین را حمایت می‌کردند.

تمامی‌ این موارد با هماهنگی اکید ح‌ک‌چ انجام شده بود تا قصد پلید جیانگ‌ زمین جامه‌ی عمل بپوشد.

در جریان بسیاری از این موارد ثابت شد که هیچ یک از ادارات امنیت عمومی، دادستانی‌ها و دادگاه‌ها قدرت تصمیم گیری در مورد فالون ‌گونگ را ندارند و باید از اداره‌ی ۶۱۰ کسب تکلیف کنند. زمانی که خانواده‌ی بسیاری از تمرین‌کنندگان فالون ‌گونگ که دستگیر و زندانی شده و یا تحت شکنجه قرار گرفته و یا فوت کرده بودند به امنیت عمومی و دادستانی‌ها شکایت بردند به آنها گفته شد که تمام تصمیم‌گیری‌ها در اداره‌ی ۶۱۰ انجام می‌گیرد.

با این همه، وجود اداره‌ی ۶۱۰ از بیخ و بن غیر قانونی بود. زمانی‌که به نهادهای تحت نظام ح‌ک‌چ فرمان می‌داد، این فرمان‌ها معمولاً کتبی نبودند و تنها به صورت شفاهی صادر می‌گشتند. علاوه بر این چنین شرط کرده بودند که تمام کسانی که فرامین را دریافت می‌کردند حق ضبط صدا یا تصویر و یا یادداشت کردن آن را نداشتند.

استفاده از این‌گونه ابزار فشار به طور موقت و اِعمال دیکتاتوری، ترفندی بود که حزب بارها تکرار کرده بود و به هیچ عنوان در چارچوب قانون نمی‌گنجید. در خلال تمام پاک‌سازی‌های سیاسی گذشته، حزب همواره از ترفندهای موقت و تأسیس نهادهای موقت مثل تیم مرکزی انقلاب فرهنگی سود می‌برد تا بتواند ظلم خود را برتمامی نقاط کشور حاکم کند.

اداره ۶۱۰، دپارتمان‌‌‌‌‏های امنیت عمومی، نمایندگان، دادگاه‌‌‌‌‏های خلق، رسانه‌‌‌‌‏ها و دایره‌‌‌‌‏های اطلاعاتی را در کنترل خود دارد.

 در تمام مدت حکومت طولانی و خودکامه‌اش، حزب یکی از قوی‌ترین نظام‌های شیطانی ایجاد رعب از طریق خشونت، دروغ و سانسور خبری را بنا کرده است. سطح فجایع غیر انسانی و خدعه و نیرنگ آن از درجه‌ی کاملاً حرفه‌ای برخوردار است. مقیاس و اندازه‌ی آن بی‌رقیب است.

در تمامی‌جنبش‌های سیاسی گذشته، حزب به جمع‌آوری روش‌های منظم و مؤثر برای تنبیه، لطمه زدن و کشتن مردم با ظالمانه‌ترین و فریبکارانه‌ترین روش ممکن مشغول بوده است. در یکی از مواردی که قبلاً نیز ذکر شد، شوهر در مقابل اذیت‌های دائم پلیس تاب نیاورد و همسر مهربانش را کشت.

این میوه‌ی شیطانی حکومت رعب و وحشت ح‌ک‌چ است که کار آن فریب از طریق رسانه‌ها، فشارهای سیاسی، تنبیه برای همه و تهدید به‌منظور منحرف کردن فطرت بشری و ایجاد بغض و نفرت در دل‌ها است.

 استفاده از منابع مالی ملی و نظامی برای به انجام رساندن آزار و اذیت

کنترل تمامی نیروهای نظامی کشور در دست حزب است و این امر حزب را قادر ساخته تا در هر زمان و به هر نحو که بخواهد بدون هیچ ترسی مردم را سرکوب کند. در سرکوبی فالون ‌گونگ، جیانگ‌ زمین نه تنها از پلیس و پلیس شبه ‌نظامی ‌استفاده نمود بلکه نیروهای مسلح را نیز به طور مستقیم وارد صحنه نمود تا در طول ماه‌های جولای و اوت سال ۱۹۹۹ صدها هزار و یا بلکه میلیون‌ها نفر از تمرین‌کنندگان فالون ‌گونگ غیر مسلح و بی‌دفاع را که از سراسر کشور به سمت پکن به راه افتاده بودند تا در مقابل زورگویی اعتراض کنند سرکوب نمایند.

سربازان در مکان‌های زیادی در شهر پکن مستقر شدند. تمامی راه‌های اصلی به پکن توسط سربازانی که با اسلحه‌های پر به خط شده بودند کنترل می‌شد. آنها برای دستگیری تمرین‌کنندگان فالون ‌گونگ که برای اعتراض به سمت پکن به راه افتاده بودند با پلیس همکاری می‌کردند. بکارگیری نیروهای مسلح ح‌ک‌چ توسط جیانگ‌ زمین راه را برای یک کشتار خونین هموار می‌کرد.

اختیار منابع مالی که جیانگ‌ زمین از آن به عنوان پشتوانه‌ی مالی برای کشتار فالون ‌گونگ استفاده کرد در دست ح‌ک‌چ است. یکی از افسران بلند پایه‌ی دپارتمان قضایی استان لیائونینگ (Liaoning) یک بار در کنفرانس تشکیل ‌شده در اردوگاه کار اجباری در همان استان گفت: ”منابع مالی اختصاص داده شده برای مبارزه با فالون ‌گونگ از آنچه برای یک جنگ در نظر گرفته می‌شود بیشتر است.“

جیانگ زمین، جنبش کیفری و تنبیهی را بر ضد کسانی برپا داشت که سودمندترین و کم‌آزارترین افراد برای جامعه و کشور به حساب می‌آیند.

هنوز مشخص نیست که چه مقدار از منابع اقتصادی کشور که حاصل تلاش و زحمت مردم است توسط حزب در جهت سرکوب و آزار فالون ‌گونگ به مصرف رسیده است. با این همه مبلغ هنگفت این بودجه را می‌توان به آسانی حدس زد.

در سال ۲۰۰۱ اطلاعات به دست آمده از درون اداره‌ی امنیت عمومی حزب نشان داد که تنها در محل میدان تیان‌آن‌من، هزینه‌ی صرف شده برای دستگیر کردن تمرین‌‌کنندگان فالون گونگ چیزی بالغ بر ۷/۱ تا ۵/۲ میلیون یوان در روز بوده که معادل ۶۲۰ تا ۹۱۰ میلیون یوان در سال است. در سراسر کشور، از شهرها گرفته تا روستاهای دور افتاده، از پلیس در کلانتری‌ها و ادارات امنیت عمومی‌ گرفته تا کارکنان دفاتر و شعبات اداره‌ی ۶۱۰، جیانگ زمین حداقل چند میلیون نفر را برای آزار تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ به خدمت گرفته است.

تنها هزینه‌ی حقوق این افراد بیش از یکصد میلیون یوان در سال است. علاوه بر این، جیانگ‌ زمین مبالغ هنگفتی را جهت توسعه‌ی اردوگاه‌های کار اجباری جهت زندانی‌کردن تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ و ساختن مراکز شستشوی مغزی و پایگاه‌های دیگر هزینه ‌کرد. برای مثال در ماه دسامبر سال ۲۰۰۱، جیانگ‌ زمین مبلغ ۲/۴ میلیارد یوان را به یکباره برای ساخت مراکز شستشوی مغزی و پایگاه‌هایی برای ”ایجاد دگرگونی“ در تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ اختصاص داد.

او همچنین بوسیله‌ی ایجاد انگیزه‌های مالی سعی در ترغیب و تشویق تعداد بیشتری از مردم برای آزار و اذیت تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ نمود. در بسیاری از مناطق جایزه‌ی دستگیری یک نفر از تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ، چندین هزار و حتی تا ده هزار یوان نیز تصویب شد.

جیانگ زِمین با استفاده تمام‌‌‌‌‏عیار از منابع مالی ملت دست به آزار و شکنجه فالون گونگ زد.

اردوگاه کار اجباری ماسانجیا (Masanjia) واقع در استان لیائونینگ (Liaoning) یکی از مخوف‌ترین مکان‌ها از لحاظ شکنجه و اذیت پیروان فالون ‌گونگ است. حزب یکبار مبلغ پنجاه هزار یوان به مدیر آن و سی‌هزار یوان به معاونش به عنوان پاداش پرداخت کرد.

جیانگ‌ زمین، دبیرکل اسبق ح‌ک‌چ کسی است که شکنجه و آزار تمرین‌‌کنندگان فالون ‌گونگ را پیشنهاد کرد و با توطئه‌چینی فرمان به آغاز آن داد. او برای انجام این کار از مکانیزم و توانایی‌های ح‌ک‌چ بهره گرفت. او مسئول بدون قید و شرط این جنایت تاریخی است. با این حال اگر ح‌ک‌چ با مکانیزم خشونتش که از طریق جنبش‌های سیاسی زیادی شکل گرفت نبود، جیانگ‌ زمین قادر به راه‌اندازی و ادامه‌ی این آزار و اذیت‌ها نبود.

جیانگ‌ زمین و حزب از یکدیگر کمک می‌گیرند. آنها مردم را به گمراهی کشیده تا با اصول ”راستی، شفقت و بردباری“ فالون ‌گونگ مخالفت ‌کنند و این همه در جهت منافع یک شخص و یک حزب است. تبانی و همدستی این دو است که باعث بروز چنین جنایات بزرگی می‌شود.

ث- جیانگ‌ زمین باعث پوسیدن حزب کمونیست چین از داخل است

جیانگ‌ زمین تنها از روی انگیزه‌های فردی از ذات شیطانی ح‌ک‌چ استفاده کرد تا آن را به عنوان ابزاری در جهت آزار همه جانبه‌ی مردم بی‌گناهی که به دنبال ”راستی، شفقت و بردباری“ بودند بشوراند. او جنبش کیفری و تنبیهی را بر ضد کسانی برپا داشت که سودمندترین و کم‌آزارترین افراد برای جامعه و کشور به حساب می‌آیند. این‌گونه آزارها نه‌تنها مردم و کشور را به سمت جرم و تباهی سوق می‌دهد بلکه مانند تیشه‌ای است به ریشه‌ی خود حزب.

جیانگ‌ زمین از حزب استفاده کرد تا به‌طور بی‌رحمانه‌ای تمام روش‌های شیطانی در سراسر جهان را در مواجهه با فالون ‌گونگ به کار گیرد. قانون، انسانیت و اخلاق همگی متحمل ضربه‌ی سنگینی شدند که در اصل این ضربه باعث سست‌شدن پایه‌های رژیم و قدرت آن می‌گردد.

جیانگ‌ زمین تمامی منابع مالی، مادی و انسانی را جهت سرکوب فالون ‌گونگ بکار گرفت که بار سنگینی به روی دوش کشور و جامعه و فشار عظیمی بر نظام مالی کشور بود. حزب چاره‌ای به جز ادامه‌ی این آزارهای شریرانه برای مدت زمانی طولانی نداشته و برای ادامه آن تنها می‌تواند به اندوخته‌های مردم، ثروت ملی و جذب فریبکارانه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی اتکا کند.

در زمان آزار فالون ‌گونگ، حزب و جیانگ‌ زمین به تمامی‌ انواع حیله‌های شنیع و رذیلانه متکی شده و از تمامی ظرفیت خود برای خیانت بهره جستند تا فالون ‌گونگ را از پا دربیاورند.

جیانگ‌ زمین و حزب از تمامی‌ ابزارهای تبلیغاتی و دروغ پراکنی برای خراب‌کردن وجهه‌ی فالون ‌گونگ استفاده کردند تا بهانه‌ای برای آزار و سرکوب آنها داشته باشند. با این همه هیچ دروغی نیست که تا ابد بماند. زمانی که در نهایت دروغ‌هایشان نقش بر آب شود نقشه‌های آزار و سرکوب‌شان شکست بخورد، دیگر روش‌های دروغ‌پراکنی و تبلیغاتی‌شان کاری از پیش نخواهد برد. حزب اعتبار خود را از دست داده و دیگر جایی در قلب مردم نخواهد داشت.

در ابتدای سرکوب فالون ‌گونگ در سال ۱۹۹۹، جیانگ‌ زمین قصد داشت تا مسئله‌ی فالون ‌گونگ را در مدت سه ماه حل می‌کند. به نظر می‌رسد که حزب قدرت فالون ‌گونگ و نیروی سنت و اعتقادات را دست کم گرفته بود.

جیانگ زِمین را به دادگاه بکشانید.

از روزگار باستان همیشه این‌گونه بوده که باطل نتوانسته حق را از بین ببرد و هنوز هم نمی‌تواند محبت و مهربانی را از قلب مردم ریشه‌کن کند. پنج سال از آن زمان گذشته است. فالون ‌گونگ هنوز نیز فالون ‌گونگ است.

علاوه بر آن فالون ‌گونگ به‌طور وسیعی به بسیاری از کشورهای جهان راه یافته است. جیانگ‌ زمین و حزب در این نبرد بین حق و باطل بشدت شکست خورده‌اند و ذات پلید، ظالم و رذل‌شان کاملاً آشکار شده است.

جیانگ‌ زمین بدنام در حال حاضر مظان بسیاری از اتهامات چه در داخل و چه خارج کشورش است و دادگاه‌های بسیاری را که خواستار آوردن او به میز محاکمه هستند پیش رو دارد.

حزب اساساً قصد داشت تا با استفاده از سرکوب، ظلم خود را منسجم کند، حال آنکه به جای ”تقویت بنیه‌ی خود“ باعث هدر رفتن انرژی خود شد. اکنون نیز برای به خود آمدن بسیار دیر شده است. حزب اکنون مانند یک درخت خشک و پوسیده است که با یک باد شدید فرو می‌افتد. هر گونه خیال باطلی درجهت نجات ح‌ک‌چ بر خلاف روند تاریخ است. این تلاش نه‌تنها بیهوده می‌نماید بلکه باعث نابودی آینده‌ی کسانی که در جهت عملی شدن آن قدم بردارند خواهد شد.

نتیجه‌گیری

دبیر کل اسبق ح‌ک‌چ، جیانگ‌ زمین کسی بود که آزار و اذیت خبیثانه‌ی فالون ‌گونگ را توطئه‌چینی و عملی ساخت. جیانگ‌ زمین از تمامی قدرت، جایگاه، روش‌های تنبیهی و مکانیزم‌های حزب برای راه‌اندازی جنبش‌های سیاسی در جهت آغاز آزار و اذیت فالون ‌گونگ استفاده کرد. او مسئولیت کامل این جنایت تاریخی را به دوش می‌کشد.

از طرف دیگر، اگر ح‌ک‌چ وجود نداشت، جیانگ‌ زمین به تنهایی قادر به آغاز و رهبری این اعمال رذیلانه نبود. ح‌ک‌چ از اولین روز پیدایش خود در مقابل درستکاری و نیکی موضع گرفت. با سرکوبی به عنوان ابزار و آزار و اذیت به عنوان تخصص، ح‌ک‌چ حکومت خود را پایه‌ریزی کرد، حکومتی بر پایه‌ی کنترل افکار و سوق دادن آنها به سمت یک حزب مرکزی. ح‌ک‌چ بر اساس فطرتش مخالف ”راستی، شفقت و بردباری“ است و فالون ‌گونگ را دشمن خود می‌داند.

به همین علت هم سرکوب و آزار و اذیت فالون ‌گونگ امری اجتناب ناپذیر است. جیانگ‌ زمین و ح‌ک‌چ با حمله‌ی خود به ”راستی، شفقت و بردباری“ زمینه را برای رشد دروغ، خباثت، شرارت و فساد فراهم کردند. حاصل این کار نزول گسترده‌ی معیارهای اخلاقی در سراسر سرزمین چین بود که تمامی مردم را تحت تأثیر قرار داد.

تبانی بین ح‌ک‌چ و جیانگ‌ زمین سرنوشت آن دو را به هم گره زده است. فالون ‌گونگ در حال حاضر در حال کشیدن جیانگ‌ زمین به دادگاه است. روزی که او به دادگاه برده شود سرنوشت ح‌ک‌چ نیز به خودی خود روشن است.

اصول الهی هرگز تحمل آزار و اذیت غیر انسانی انسان‌های خوبی را که به دنبال ”راستی، شفقت و بردباری“ هستند ندارد. اعمال شیطانی جیانگ‌ زمین و ح‌ک‌چ نیز درسی آموزنده و ابدی برای بشریت خواهد بود.