Search
Asset 2

شایعات در مورد آیپد ۵: انتظار معرفی آیپد جدید در ۲۲ اکتبر

(Hannah Johnston/Getty Images for Telecom)
(Hannah Johnston/Getty Images for Telecom)
(Hannah Johnston/Getty Images for Telecom)

شایعات بسیاری در مورد آیپد ۵ شنیده می‌شود و مهمترین آن که به نظر نزدیکترین به واقعیت می‌آید این است که اپل به طور رسمی در مراسم پرده‌برداری ۲۲ اکتبر، نسل جدید آیپد را معرفی خواهد کرد.

بر طبق گفته دیلی میل Daily Mail اپل به طور معمول محصولات جدید را روزسه شنبه معرفی کرده و جمعه بعد برای فروش به بازار عرضه می‌کند.

شرکت بارکلیز در یک یادداشت در زمینه سرمایه‌گذاری در مورد آنچه آیپد ۵ برای عرضه خواهد داشت به گمانه‌زنی‌هایی پرداخت.

این یادداشت که به دست CNet افتاده‌است، ادعا می‌کند که عرضه این مدل ۱۳ اینچی بدین معنی است که شرکت به‌دنبال جایگزین‌سازی لپ‌تاپ می‌باشد.

آیپد ۵ که از نظر اندازه بزرگتر است قیمتی بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار خواهد داشت و به‌‌‏دلیل طراحی ۶۴ بیتی جدید، RAM بیشتری نسبت به مدلهای آیپد موجود داراست.

به گفته بن ریتزس  تحلیلگر برکلیز در این یادداشت “در صورتیکه اپل تلاش کافی مبذول داشته باشد، سیستم عامل Ios آن، عمر باتری بسیار طولانی، قابلیت حمل فوق‌العاده و سهولت کار با آن برای کاربر می‌تواند موجب برتری آیپد جدید نسبت به Mac  شود. وی افزود،”معتقدیم که آیپد با صفحه نمایش بزرگتر می‌تواند نسبت به تبلت‌های موجود از جمله Surface، جایگزین مناسبتری برای PC باشد و در واقع قادر است از عهده سطح بالاترین وظایف برآمده و موج دیگری از حذف Notebook را آغاز کند.”

بن ریتزس در ادامه گفت: “با وجود اینکه هر دوی آیپد و Mac همچنان در بهترین وضعیت فروش در بازار قرار دارند، هم‌اکنون از نظر رشد فروش در رده پایین‌تری نسبت به گوشی‌های هوشمند قرار گرفته‌اند. بر این باوریم که با یک استراتژی مبدل می‌توان این روند پویا را دوباره با جذب خریداران بیشتر تغییر داد.”

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی