Search
Asset 2

ایجاد محدودیت خرید ملک در فلوریدا برای شهروندان ایران و چین

محدودیت شهروندان ایران و حزب کمونیست چین برای خرید ملک در فلوریدا
ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در اجلاس رهبری بنیاد هریتیج در 21 آوریل 2023 در مورد سیاست ها و مسائل اجتماعی که دولت او در ایالت فلوریدا اتخاذ کرده است، از جمله آموزش در مدارس، تأمین مالی اجرای قانون و قانون اسلحه صحبت کرد. (Anna Moneymaker/Getty Images)

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا روز گذشته لوایحی را امضا کرد که بر اساس این سه لایحه نفوذ حزب کمونیست چین در فلوریدا محدود می‌شود و شهروندان چین، ایران و چند کشور دیگر برای خرید ملک در این ایالت محدود خواهند شد. 

یکی از لوایحی را که فرماندار فلوریدا امضا کرد حزب کمونیست چین و دیگر کشورهای خارجی نگران کننده را از خرید زمین کشاورزی در هر نقطه از فلوریدا منع می‌کند. همچنین بر اساس این لایحه خرید زمین در فاصله ۱۶ کیلومتری از مکان‌های حساس مانند پایگاه‌های نظامی، بنادر یا نیروگاه‌ها برای حزب کمونیست چین و کشوهای نگران کننده ممنوع است. 

بر اساس لایحه‌ای که اکنون به قانون تبدیل شده علاوه بر چین، شهروندان ایران، روسیه، کره شمالی، کوبا، ونزوئلا و سوریه برای خرید زمین در ایالت فلوریدا با محدودیتهایی روبرو هستند. 

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، شهروندان این هفت‌کشور که تابعیت یا اقامت دائمی آمریکا را ندارند، از هرگونه خریداری ملک در فلوریدا منع می‌شوند. 

لایحه دومی که ران دیسانتیس امضا کرد، دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی را از پذیرش هرگونه کمک هزینه یا مشارکت در هر توافق یا مشارکت با کشور خارجی مشکوک منع می‌کند 

همچنین مقامات آنها نمی‌توانند هدایایی از طرف حزب کمونیست چین یا کشورهای موردنظر بپذیرند. 

فرماندار فلوریدا بعد از امضای این لایحه ضمن اشاره به اینکه قبلاً مؤسسات کنفوسیوس حزب کمونیست چین را ممنوع کرده بود گفت: «ما یکی از این مؤسسات را در کالج میامی داشتیم که عنوان شده بود برای نشان دادن حسن‌نیت تأسیس شده اما در واقع یک راه برای قرار دادن پروپاگاندای حزب کمونیست چین در دانشگاه‌ها و کالج‌های ما بود و ما بهطور واضح نمی‌خواهیم چنین چیزی را داشته باشیم 

او لایحه دیگری را نیز امضا کرد که بر اساس آن از این پس استفاده از پلتفرم شبکه اجتماعی «تیک‌تاک» در مؤسسات دولتی یا آموزشی ممنوع است. 

ران دیسانتیس گفت که این نرم‌افزار که در بین جوانان و دیگران به‌خاطر ویدئوهایش محبوب است، از کاربران خود جاسوسی می‌کند، داده‌های آنها را استخراج و آن را در اختیار حزب کمونیست چین قرار می‌دهد. 

فرماندار فلوریدا همچنین عنوان کرد: «امروز فلوریدا واضح و روشن مشخص کرد که حزب کمونیست چین را در این ایالت آفتابی نمی‌خواهیم، ما می‌خواهیم این ایالت را به عنوان ایالت آزاد فلوریدا حفظ کنیم 

او که یکی از نامزدهای بالقوه جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده است، در مورد اینکه چگونه چین کمونیست به یک دشمن تبدیل شده است سخن گفت. 

به گفته دیسانتیس «همه‌گیری کووید۱۹ وابستگی آمریکایی‌ها به چین را آشکار کرد. تقریباً هر چیزی که برای کووید نیاز داشتید، فکر می‌کنم تقریباً ۱۰۰ درصد آن، در چین تولید شده است.» 

فرماندار فلوریدا ادامه داد: «ما در بسیاری از موارد برای اقتصاد خود به چین وابسته هستیم و به دلیل این امر، این کشور قدرت و سلطه بیشتری کسب کرده است؛ بنابراین، ما باید حاکمیت اقتصادی خود را اثبات کنیم و بخشی از این راه، بازگرداندن زنجیره‌های تامین به داخل کشور است.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی