Search
Asset 2

با افزایش هزینه مواد غذایی، کانادایی‌ها به خوردن غذاهای تاریخ گذشته روی آورده‌اند

مطالعه‌ای جدید که عادت‌های غذایی کانادایی‌ها را بررسی کرده، نشان می‌دهد که افزایش قیمت مواد غذایی شمار زیادی از کانادایی‌ها را به خوردن غذاهایی واداشته که تاریخ مصرف بهینه آن‌ها به سر رسیده است.
(Wikimedia)

مطالعه‌ای جدید که عادت‌های غذایی کانادایی‌ها را بررسی کرده، نشان می‌دهد که افزایش قیمت مواد غذایی شمار زیادی از کانادایی‌ها را به خوردن غذاهایی واداشته که تاریخ مصرف بهینه آن‌ها به سر رسیده است.

سیلوین شارلبوا، استاد آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کشاورزی-غذایی دانشگاه دالهاوزی، گفت: «مصرف غذاهای غیرایمن به‌طور مستقیم با افزایش قیمت‌ها در فروشگاه‌های مواد غذایی گره خورده و بسیاری از کانادایی‌ها نمی‌توانند مواد غذایی‌شان را دور بریزند.»

آقای شارلبوا، کارشناس برجسته توزیع مواد غذایی، افزود که با افزایش قیمت مواد غذایی، کانادایی‌ها در رابطه با ایمنی مواد غذایی خود ریسک می‌کنند.

او ضمن نگران‌کننده خواندن این روند افزود: «این عمل که بنا به ضرورت اقتصادی انجام می‌گیرد، از آسیب‌پذیری جدی نظام غذایی کانادا حکایت دارد که امنیت و ایمنی غذایی را در برابر هم قرار داده است.»

مطالعه ایمنی مواد غذایی نشان می‌دهد که ۵۸ درصد از ۹هزار و ۱۰۹ کانادایی مورد مطالعه به‌خاطر افزایش هزینه‌ها به مصرف غذاهایی روی آورده‌اند که تاریخ انقضای آن‌ها نزدیک است یا تاریخ مصرف بهینه آن‌ها به سر رسیده است. ۲۳ درصد از افرادی که مایل به مصرف این غذاها بودند، گفتند «همیشه» این کار را می‌کنند اما حدود ۳۹ درصد گفتند «اغلب» از این مواد غذایی استفاده می‌کنند.

این نظرسنجی نشان داد که حدود ۳۱ درصد از افراد «گاهی» غذاهای تاریخ گذشته مصرف می‌کنند. این درحالی است که ۷.۵ درصد گفتند «بندرت» تن به چنین کاری می‌دهند.

این مطالعه نشان داد «نزدیک به نیمی از کانادایی‌هایی که مواد غذایی پرخطر مصرف می‌کردند، از ایمنی آن اطلاعی نداشتند.» درمجموع، ۴۸ درصد از افراد تردید داشتند که خوردن چنین غذایی باعث بیماری آن‌ها می‌شود.

گزارش قیمت مواد غذایی کانادا در سال ۲۰۲۴ که در ماه دسامبر توسط آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کشاورزی-غذایی منتشر شد، پیش‌بینی کرد که قیمت مواد غذایی در سال جدید به‌طور میانگین ​​۷۰۱.۷۹ دلار به‌ازای هر خانوار چهار نفره افزایش پیدا می‌کند.

الگویی که اوایل دسامبر در آزمایشگاه دانشگاه توسعه یافت، قیمت‌های به‌مراتب بالاتری را برای سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌کند. این الگو پیش‌بینی می‌کند که قیمت مواد غذایی عمده‌فروشی کانادا در سال آتی به‌طور میانگین ​​۳۴ درصد افزایش خواهد یافت.

براساس پیش‌بینی این الگو، قیمت گوشت ۴۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد. از این گذشته، لبنیات ۴۱ درصد افزایش قیمت خواهد داشت. محصولات آردی ۳۵ درصد، میوه‌جات ۲۹ درصد و سبزیجات ۸ درصد افزایش قیمت خواهند داشت. قیمت سایر مواد غذایی نیز ۴۲ درصد افزایش می‌یابد، درحالی‌که یک وعده غذایی در رستوران‌‎ها ۴۶ درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

آقای شارلبوا در ۱۸ آوریل در مطلبی در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به پیش‌بینی‌ها گفت: «کانادایی‌ها آماده این افزایش قیمت نیستند اما باید فکری به حال خود کنند. فشاری که به صنعت مواد غذایی وارد می‌شود، واقعاً جدی است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی