logo_eet

آیفون: چطور عکس‌های خود را بدون پاک کردن آن مخفی کنیم؟

در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۳ یک مشتری در شهر برلین آلمان، فروشگاه اپل برلین در روز اول فروش، یک گوشی هوشمند آیفون اپل 5C را امتحان می‌کند
در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۳ یک مشتری در شهر برلین آلمان، فروشگاه اپل برلین در روز اول فروش، یک گوشی هوشمند آیفون اپل 5C را امتحان می‌کند (Sean Gallup/Getty Images).
در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۳ یک مشتری در شهر برلین آلمان، فروشگاه اپل برلین در روز اول فروش، یک گوشی هوشمند آیفون اپل 5C را امتحان می‌کند
در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۳ یک مشتری در شهر برلین آلمان، فروشگاه اپل برلین در روز اول فروش، یک گوشی هوشمند آیفون اپل ۵C را امتحان می‌کند. (Sean Gallup/Getty Images)

فرض کنید می‌خواهید مانع از این شوید که افراد دیگر عکس‌ها در آیفون شما را ببینند. به این منظور چه کار می‌کنید؟ راحت‌ترین راه برای این‌که عکس‌ها را از چشمان کنجکاو دیگران مخفی نگه دارید این است که آن را در یک کامپیوتر شخصی و یا دیسک سخت ذخیره کنید.

اما این روش همیشه مناسب نیست؛ بدتر از همه این‌که باید آن را از گوشی خود حذف کنید، که به این معنی است که خودتان هم آن را نخواهید دید. با این وجود خوشبختانه راه‌‏های دیگری برای مخفی کردن آن بدون نیاز به حذف کردن آن از گوشی وجود دارد.

اگر می‌خواهید عکس‌های ویژه‌ای را از برنامه‌ی Photos مخفی کنید، بر روی آن ضربه‌ای بزنید تا منوی دومی ظاهر شود. سپس از آن منو «hide» را انتخاب کنید که با این کار، آن عکس از مجموعه‌ی عکس‌های شما ناپدید خواهد شد.

بیشتر کاربران از همه جا بی‌خبر با این کار فریب می‌خورند؛ ولی طرفداران سرسخت آیفون می‌دانند که چگونه به دنبال آلبوم مخفی بگردند که در بخش آلبوم برنامه‌ها با نام «hidden» دیده می‌شود. به عبارت دیگر این یک راه بی‌خطا برای مخفی کردن عکس‌ها نیست.

این ترفند ویژه برای مخفی کردن عکس‌ها نباید با عکس‌های واقعاً حساسی که نمی‌خواهید کس دیگری ببیند به کار برود. برخی نرم‌افزارهای تخصصی وجود دارد که یک سیستم بایگانی حفاظت شده با کلمه‌ی عبور ارائه می‌دهد، که اجازه می‌دهد عکس‌های خود را به دور از دسترس برنامه‌ی Photos در آن ذخیره کنید.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

4 دیدگاه دربارهٔ «آیفون: چطور عکس‌های خود را بدون پاک کردن آن مخفی کنیم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *