Search
Asset 2

بهترین مکان‎ها برای ماه عسل در سال ۲۰۱۵

خواستگاری، روز ولنتاین
خواستگاری، روز ولنتاین. (Shutterstock)
خواستگاری، روز ولنتاین
خواستگاری، روز ولنتاین. (Shutterstock)

مکان‌های زیر در سال‌های اخیر به مکان‌هایی جذاب و پرطرفدار برای سفر ماه‎عسل تبدیل شده‌اند. در این‎جا به دلایل انتخاب این پنج مکان در آستانه‎ی فصل ازدواج می‎پردازیم…

۱)سیشِل

در‎حالی که در سال‌های اخیر توجه زیادی به مالدیو شده است، با این‌حال مجمع‎الجزایر دیگری نیز در اقیانوس هند وجود دارد که توجه زیادی را به‎عنوان یکی‎از مقاصد سفر ماه‎عسل به‎خود جلب کرده است. ماسه‎هایی هم‎چون شکر سفید، تخته‎سنگ‌های گرانیتی زیبا، نخل‌های مواج، آب‌هایی به‎رنگ سبز-‎آبی و مملو از صخره‎های مرجانی زنده از دلایلی هستند که باعث می‎شود زمان اقامت خود را در سیشل افزایش دهید.

۲)سادورینی

همراه‎با بحران اقتصادی اروپا که به یونان ختم شد، اپراتورهای گردش‎گری در سال‎های اخیر، سادورینی را از لیست مکان‎های گردش‎گری به‎خاطر ترس گردش‌گران از تظاهرات و اعتراضات در یونان خارج کردند.

اما با وضعیت آرام کنونی، زمان آن فرا رسیده که مکان‎هایی مثل سادورینی که در آن خانه‎هایی بهرنگ سفید، آسیاب‎های بادی باستانی و استخرهای بی‎اندازه بزرگ با مناظری فوق‎العاده زیبا وجود دارد را نیز مدنظر قرار دهید؛ درحال حاظر قیمت‌های آن نسبت به ۵ سال پیش به‎طور قابل توجهی پایین آمده است.

بورا بورا.
بورا بورا. (Shutterstock)

۳)بورا بورا

بورا بورا که از بهشتی‎ترین جزایر در جنوب اقیانوس آرام محسوب می‎شود، سال‎ها، وزنه‎ی سنگینی در صنعت گردش‎گری محسوب می‎شد و امسال در لیست ما به‎عنوان یکی از مکان‎های بدون زمانی که می‎توان آن را برای سفر ماه‎عسل انتخاب کرد، قرار گرفته است.

بیدار شدن از خواب با صدای موج‎سواری در آب‎هایی که خانه‎های ییلاقی بر آن شناورند، غواصی در آب‎هایی که ماهی‎هایی با رنگ‎هایی از رنگین‎کمان در آن‎اند و یا آفتاب گرفتن زیر نور تابان خورشید استوایی در‎حالی که از مناظر کوهستانی مقابل اقیانوس آرام جنوبی لذت می‌‏برید، همه از جاذبه‎های بورا بورا محسوب می‎شود.

۴)مارتینیک

دریای کارائیب دارای مجموعه‎ی بی‎پایانی از جزایر گرمسیری است که زوج‎های جوان می‎توانند برای ماه‎عسل انتخاب کنند.

امسال تصمیم گرفته‎ایم که مارتینیک را به‎عنوان بهترین مکان برای کسانی که توقعی معمولی و عادی از یک جزیره‎ی گرمسیری دارند، انتخاب کنیم. سبک و کلاس این جزیره، فرانسوی است؛ زیرا قرن‎ها اروپایی‎ها بر آن تسلط داشته‎اند. کمی نوشیدنی خوب فرانسوی به‌‏همراه باگت ترد برای شامی در کنار ساحل میل می‎کنید؟

مزرعه‎ی سبز برنج در جزیره‎ی بالی.
مزرعه‎ی سبز برنج در جزیره‎ی بالی. (Shutterstock)

۵)بالی

اگر به‎دنبال آمیزه‎ی واحدی از عرفان، فرهنگ، جنگل‎های سرسبز، سواحل بی‎نقص و غذاهای شگفت‎انگیز با قیمت‎هایی غیرقابل تصور و عالی هستید، بالی جایی است که می‎توانید همه‎ی آن‎ها را با هم در آن بیابید. این جواهر جنوب شرق آسیا، ویلاهای فوق‎العاده‎ای را به‎دور از هیاهوی «کوتا» (یکی از شهرهای اندونزی) به شما پیشنهاد می‎کند.

مقاله‎ی اصلی را در این‎جا مشاهده کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی