Search
Asset 2

تولد نوزاد کانادایی در ایالات متحده یک میلیون دلار هزینه دربرداشت

تصویری از «رسی»، دختر یک میلیون دلاری کانادایی (Screenshot/Youtube)
تصویری از «رسی»، دختر یک میلیون دلاری کانادایی (Screenshot/Youtube)
تصویری از «رسی»، دختر یک میلیون دلاری کانادایی (Screenshot/Youtube)

 

یک زوج کانادایی پس از تولد ناگهانی فرزندشان در هاوایی مجبور به پرداخت هزینه‌‌‌‌‏ای معادل یک میلیون دلار شدند؛ تعطیلات رویایی این زوج اهل ساسکاچوان کانادا در هاوایی پس از زایمان زودرس نوزاد به کابوسی مالی تبدیل شد.

«جنیفر هاکولک» و همسرش پس از تولد دخترشان «رسی» در ایالات متحده، پس از شانه خالی کردن بیمه، متحمل پرداخت هزینه‌‌‌‌‏ی سرسام آور یک میلیون دلار از جیب خود شدند.

ماه اکتبر ۲۰۱۳ جنیفر در حالی که دخترش را شش ماهه باردار بود، با همسرش برای تعطیلات به هاوایی می‌‌‌‌‏رود. این زوج پیش از سفر، بیمه‌‌‌‌‏ی مسافرتی خود را از شرکت «بلو کراس» خریداری و تاییدیه پزشک مبنی بر امنیت سفر را دریافت کردند.

اما دو روز پس از سفرشان  کیسه‌‌‌‌‏ی آب جنیفر پاره شد و او ناگزیر شش هفته‌‌‌‌‏ی آینده را در بیمارستان هاوایی بستری شد. بدین ترتیب نوزاد، نُه هفته زودتر به دنیا آمد و دو ماه در بخش مراقبت‌‌‌‌‏های ویژه نگهداری شد.

در حالی که این زن و شوهر از سلامت دختر ۱۱ ماهه خود خرسند هستند، پرداخت صورتحساب بیمارستان به مبلغ ۹۵۰ هزار دلار آن‌‌‌‌‏ها را شوکه کرده است.

به گزارش سی‌‌‌‌‏تی‌‌‌‌‏وی نیوز، جنیفر در حالی‌‏که هنوز پرداخت این مبلغ را باور نکرده است، می‌‌‌‌‏گوید که «هیچ کسی نمی‌‌‌‌‏تواند یک میلیون دلار پرداخت کند؛ مردم استطاعت پرداخت این مبلغ را ندارند.»

بیمه‌‌‌‌‏ی «بلو کراس» نیز از پرداخت این صورتحساب امتناع کرده است.

این شرکت در نامه‌‌‌‌‏ای به هاکولک نوشته است که پزشکان برای جنیفر قبل از خروج از کشور حاملگی پر خطر در شش ماه آینده را تشخیص دادند. بنابر سیاست شرکت به دلیل تشخیص حاملگی پر خطر برای ایشان، هزینه‌‌‌‌‏ی گزاف بستری شدن وی در بیمارستان هاوایی پرداخت نخواهد شد.

اما همسر جنیفر تشخیص حاملگی پر خطر برای همسرش را رد کرد و گفت عفونت مثانه وی منجر به خونریزی شده است.

پزشکی متخصص در هاوایی نیز گفت که وقوع این اتفاقات در بارداری طبیعی است و علائم از پیش تعیین شده ندارد.

این متخصص به بیمه بلو کراس نوشت که عفونت مثانه جنیفر به درد زودرس زایمان ربطی نداشته است؛ اما حتی گزارش پزشکی وی نیز از طرف شرکت بیمه رد شده است.

در حال حاضر جنیفر عصبانی است و می‌‌‌‌‏گوید: « شرکت بیمه بلو کراس قوانینی برای شرایط از پیش تعیین نشده ندارد.»

وی گفت که به همراه خانواده‌‌‌‌‏اش تصمیم گرفته‌‏اند که اعلام ورشکستگی کنند.

در همین حال، او امیدوار است که سایر مسافران از داستان زندگی وی درس بگیرند.

وی همچنین گفت: « وضعیت ما بسیار غم‌‌‌‌‏انگیز است و بهتر است مردم آگاه باشند که شرکت‌‌‌‌‏های بیمه مردم را در شرایط سخت حمایت نمی‌‌‌‌‏کنند.»

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی