Search
Asset 2

راه چاره‌ی خراب شدن باتری به دلیل به‌روزرسانی آی‌اواس ۸.۱

آی‌فیکس‌ایت آیفون ۶ را باز می‌کند. (پس‌زمینه توسط اپک تایمز اضافه شده است)
آی‌فیکس‌ایت آیفون ۶ را باز می‌کند. (پس‌زمینه توسط اپک تایمز اضافه شده است)
آی‌فیکس‌ایت آیفون ۶ را باز می‌کند. (پس‌زمینه توسط اپک تایمز اضافه شده است)

به نظر می‌رسد که هر به‌روزرسانی جدید آی‌اواس عرضه شده توسط اپل، تأثیری منفی در عمر باتری آیفون ۶ برخی کاربران داشته است. نظریه‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد؛ از این احتمال گرفته که آی‌پدها و آیفون‌های جدید باید فایل‌ها را مجدداً فهرست‌گذاری کنند تا این‌ نظریه که کاربران به سادگی از افزایش استفاده به‌دلیل جستجوی ویژگیهای جدید بی‌خبر هستند.

حقیقت این است که مسائل متعددی وجود دارد که ممکن است به دنبال یک به‌روزرسانی، عمر باتری را تحت تأثیر قرار دهد؛ که مورد به مورد تفاوت می‌کند.

از زمانی که در اوایل این ماه اپل، آی‌اواس ۸.۱ را عرضه کرد، بی‌جی‌آر ایمیل‌های بسیاری از کاربران آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس دریافت کرده است که می‌گویند عمر باتری آنها از زمان به‌روزرسانی کردن به آخرین نرم‌افزار اپل، ضربه‌ی قابل توجهی خورده است. با این‌که متأسفانه یک راه‌حل برای همه وجود ندارد؛ ما ترفند ساده‌ای یافته‌ایم که به نظر می‌رسد به بسیاری کمک می‌کند.

فراموش نکنید: این ترفند مخفی به طور چشمگیری عمر باتری شما را بهبود می‌بخشد.

روز یکشنبه کربر “keithkman” موضوعی را درReddit آغاز کرد که جزئیات مسأله‌ای که تعدادی از کاربران آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس را پس از به‌روزرسانی آی‌اواس ۸ تحت تأثیر قرار داده بود، بیان می‌کرد. این کاربر نوشته بود که با آی‌اواس ۸، آیفون ۶ پلاس او به دنبال هر بار شارژ شدن به مدت ۶ ساعت همراه با استفاده و ۲۴ ساعت در حالت استندبای عمر باتری داشت.

به دنبال به‌روزرسانی عمر باتری پس از هر شارژ در حالت استندبای با همان میزان استفاده به حدود ۱۵ ساعت افت کرد.

(Courtesy of BGR.com)

بعد از خواندن موضوع Reddit، بی‌جی‌آر به تعدادی از کاربران که با آن تماس گرفته بودند و از تجربیات مشابهی صحبت می‌کردند، ایمیل کرده و آنان را به انجام کار ساده‌‌‌‏ای هدایت کرد. کاربری با نام “DatGuyWitDaGlasses” گفت که پس از این‌که تغییرات مشابهی را در عمر باتری خود دیده بود، با پشتیبانی اپل تماس گرفت و آنان توانستند مشکل او را حل کنند.

او نوشت: «من با پشتیبانی اپل تماس گرفتم و سپس وارد اتاق مکالمه با شخصی شدم که مشکل مشابهی داشت. به من پیشنهاد شد که به بخش Settings رفته و «Reset all Settings» را انتخاب کنم. به وضوح من برنامه‌های سیستمی مختلفی داشتم که در پس‌زمینه از کار می‌افتادند؛ و زمانی که من تنظیمات خود را به حالت اولیه بازگرداندم، عمر باتری من به حالت عادی برگشت.»

همانطوری که در پست‌های بعدی اشاره شد، این روش هیچ داده‌ای از کاربر را حذف نمی‌کند ولی بسیاری از تنظیمات را به حالت پیش‌فرض برمی‌گرداند.

بی‌جی‌آر از تعدادی از افراد شنیده است که گفته‌اند که به نظر می‌رسد این روش مشکلات آنها را با آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس حل کرده است؛ بنابراین مسلماً این راه حل کاری است که بهتر است اگر در گوشی خود به دنبال به‌روزرسانی با آی‌اواس ۸.۱ با مشکل کاهش باتری مواجه هستید، آن را انجام دهید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی