Search
Asset 2

سفر برای تماشای «کنسرت بسیار فوق‌العاده» شن یون

شن یون ارکستر شمفونی
کنسرت ارکستر سمفونیک شن یون در مرکز هنرهای نمایشی فلین در ۴ اکتبر ۲۰۱۵. (اِوان نینگ، اپک تایمز)

شن یون ارکستر شمفونی
کنسرت ارکستر سمفونیک شن یون در مرکز هنرهای نمایشی فلین در ۴ اکتبر ۲۰۱۵(Evan Ning/Epoch Times)

برلینگتون، ایالت ورمونت. دوروتی نوریس: «من این همه راه از آرکانزاس به این کنسرت بسیار بسیار فوق‌العاده آمدم.»
خانم نوریس یک معلم مدرسه ابتدایی بود و پدرش به او کمک کرد تا عشق به موسیقی کلاسیک در او ایجاد شود. وی که خواننده تنور (صدای بم) در شیلی بود، در آثاری مانند مادام باترفلای هنرنمایی کرد. خانم نوریس با وجد و سروری فوق‌العاده درباره ارکستر سمفونی شن یون صحبت می‌کرد.

دوروتی پس از کنسرت شن یون در ۴ اکتبر در مرکز هنرهای نمایشی فلین گفت: «عاشقش هستم. حیرت‌آور است. همه‌چیز آن ظریف و لطیف است.» این کنسرت آثار اصیل ارکستری و آهنگ‌های بل کانتو و قطعاتی از چایکوفسکی و پابلو دو ساراساته را اجرا کرد.

خانم نوریس گفت که خواننده‌های اپرا بسیار عالی بودند. او با اشاره به خواننده سوپرانو اظهار داشت: «نمی‌دانم چطور می‌تواند آن نوت‌های بالا را اجرا کند. هرگز چنین موسیقی‌ای را نشنیده بودم، آن نوع آواز خواندن را، بل کانتو، اما یک بل کانتوی بسیار سطح بالا!»
در مجموع خانم نوریس احساسی بسیار ویژه از شنیدن کنسرت داشت و در توصیف آن به دوستانش می‌گوید: « متفاوت و زیبا.»

ارکستر سمفونی شن یون
ارکستر سمفونی شن یون در مرکز هنرهای نمایشی فلین در ۴ اکتبر ۲۰۱۵ -اپک تایمز

وب‌سایت این شرکت تفاوت در این ارکستر را این‌گونه شرح می‌دهد: «ارکستر سمفونی شن یون روح موسیقی چینی را با قدرت ارکستر غربی درهم می‌آمیزد. تصنیف‌هایی تماماً اصیل افسانه‌ها و فرهنگی پنج هزار ساله را به‌تصویر می‌کشند. سازهای زهی، ضربی، بادی و برنجی، آوای کهن سازهای چینی، مانند ساز دو سیم آرهو و ساز پیپا را برجسته می‌کنند. هرگز پیش از این زیبایی ملودی‌هایی چینی و عظمت سمفونی غربی این چنین یکپارچه ترکب نشده بودند.»

دیوید لاگالا نیز در بین شرکت‌کنندگان این کنسرت بعدازظهر بود. او در سمت‌های مختلف در ایالت ورمونت مشغول به‌کار بوده و همسرش، لوئیز مولر، نیز که اکنون بازنشسته است به صفحه‌آرایی و طراحی برای شرکت‌های مختلف چاپ و تکثیر و آژانس‌های تبلیغاتی مشغول است.

لوئیز جِی مولر: «این موسیقی حقیقتاً در درون، چیزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»
خانم مولر که در طول کنسرت اشک در چشمانش جمع شده بود، گفت: «این موسیقی حقیقتاً در درون چیزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با همۀ ما صحبت می‌کند و همۀ ما را یکی می‌کند.»

آقای لاگالا از ذکاوت فوق‌العاده‌ای که نوازندگان با مهارت اجرای خود نشان دادند تحت تأثیر قرار گرفت و گفت: «تماشایش حقیقتاً حیرت‌آور است.»

خانم مولر گفت: «حیرت‌آور است، تعالی‌بخش است، موهایم راست شدند، واقعاً شگفت‌انگیز است، بله فوق‌العاده است.»

برداشت کلی او از کنسرت این بود: «الهام‌بخش بود، تعالی‌بخش بود، آن …، کلمات را گم کرده‌ام، اما احساس بسیار خوبی ‌داشتم. چیزی هست که همین که به آن گوش می‌کردید به‌گونه‌ای احساسی درون‌تان متعالی می‌‏شد، گاهی بیان احساسات با کلمات مشکل است.»

او گفت: «بسیار احساساتی بودم، گاهی اشک در چشمانم جمع می‌شد، زیرا آن قلب‌ شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «سفر برای تماشای «کنسرت بسیار فوق‌العاده» شن یون»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی