logo_eet

لغو کنفرانس فالون‌‏دافا در هنگ کنگ به دلیل تهدید به بمب‌گذاری

هنگ کنگ بمب فالون دافا فالون گونگ
آتش نشانان و کارشناسان شناسایی بمب در هتل بی‌‏پی هنگ‌‏کنگ، محل برگزاری کنفرانس سالانه فالون دافا (Sung Cheong-lung/Epoch Times)
هنگ کنگ بمب فالون دافا فالون گونگ
آتش نشانان و کارشناسان شناسایی بمب در هتل بی‌‏پی هنگ‌‏کنگ، محل برگزاری کنفرانس سالانه فالون دافا (Sung Cheong-lung/Epoch Times)

 

 کنفرانس سالانه تبادل تجربه که در هنگ کنگ توسط تمرین کنندگان فالون‌گونگ (فالون دافا) – یک روش تزکیه معنوی چینی – برگزار شده بود، پس از دریافت گزارشی تهدید آمیز از انفجار بمب توسط پلیس، لغو شد.

شرکت کنندگان در کنفرانس معتقدند که این حادثه عمدی بوده و توسط گروهی مرتبط با پلیس مخفی حزب کمونیست چین به هدف خراب کردن این برنامه طرح‌ریزی شده است.

در ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه ۲۷ دی ماه، بیش از یک هزار تمرین کننده فالون گونگ از هنگ کنگ و مناطق اطراف در هتل بین‌المللی BP در کولون برای کنفرانس یک روزه تبادل تجربه گرد هم جمع شده بودند. در این کنفرانس که در زبان چینی «فا هویی» نامیده می‌شود، تمرین کنندگان فالون گونگ دریافت‌های خود از طریق تزکیه شخصی بر اساس سه اصل حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری را به اشتراک می‌گذارند.

پیش از ظهر پلیس دستور تخلیه هتل را صادر و گفت که تماسی اضطراری مبنی بر کارگذاری بمبی در ساختمان هتل دریافت نموده است. پس از آن پلیس و کارشناسان خنثی سازی بمب، بسته‌ای حاوی کپسول‌های گاز و کرنومتر در توالت مردان پیدا کردند. آن‌ها پس از بررسی پی بردند که این بسته بی ضرر بوده و هیچ نگرانی وجود ندارد.

پس از تخلیه محل کنفرانس تمرین کنندگان فالون گونگ به مدت شش ساعت در پارک مجاور هتل برای بازگشت به ساختمان و ادامه کنفرانس منتظر ماندند، ولی پلیس تا پایان زمان برنامه ریزی شده کنفرانس این مکان را تحت کنترل خود گرفته بود.

بمب تقلبی هنگ کنگ
بمب تقلبی که پلیس در دستشویی هتل پیدا کرد. (Kiri Choi/Epoch Times)

آقای لینگ، داوطلب مراقب کنفرانس تبادل تجربه به خبرنگار اپک تایمز گفت که مردی بلند و لاغر اندام با لباس سیاه رنگ با یک کوله پشتی سیاه را دیده است که نیم ساعت قبل از شروع برنامه در اطراف محل کنفرانس پرسه می‌زده است. آن مرد از وی محل توالت مردانه را پرسیده و پنج دقیقه بعد مکان را ترک کرد.

اقای لام داوطلب دیگر نیز مردی را تنها در لابی هتل قبل از شروع کنفرانس دیده است.

لینگ گفت که یکی از همکارانش یکی از اعضای انجمن حمایت از جوانان هنک کنگ را در این مکان دیده است. وی در سال ۲۰۱۲ به همراه این گروه کمونیستی تمرین کنندگان فالون گونگ را مورد آزار و اذیت قرار داده است. اعضای این انجمن از صبح زود در بیرون هتل بین‌المللی BP جمع شده و اقدام به فحاشی و پخش شعارهای ضبط شده و تکان دادن پرچم‌هایی علیه فالون گونگ کردند.

انجمن حمایت از جوانان هنگ کنگ ارتباط نزدیکی با اداره ۶۱۰ در چین دارد. اداره ۶۱۰ یک سازمان پلیس مخفی در چین است که توسط حزب کمونیست چین برای مبارزه با فالون گونگ راه‌اندازی شد.

«کان هانگ چونگ»، سخنگوی انجمن فالون دافای هنگ کنگ در مورد حقه تهدید با بمب گفت: «این یک مورد از ایجاد رعب و وحشت حزب کمونیست چین و زورگویی برای وارد شدن به هنگ کنگ است.»

کان افزود: «این تعرض به احتمال زیاد توسط ماموران حزب کمونیست چین که هنوز سیاست جیانگ زمین، رهبر سابق حزب کمونیست مبنی بر آزار و اذیت گسترده فالون گونگ را دنبال می‌کنند، انجام شده است.»

وی گفت: « تقاضای ما این‌است که پلیس به طور کامل موضوع را بررسی کرده و عدالت را برای مسببین این حادثه اجرا کند.»

کان از دولت هنگ کنگ و جامعه بین‌المللی خواست که به این حادثه و حمایت از «یک کشور، دو سیستم» توجه کنند. به عنوان بخشی از توافق در زمان انتقال حاکمیت هنگ کنگ از بریتانیا به چین، در سال ۱۹۹۷، رهبر سابق حزب کمونیست چین دنگ شیائوپینگ متعهد شد که به مدت ۵۰ سال بخش جنوبی بندرگاه چینی سیستم سرمایه داری و درجه بالایی از استقلال را حفظ و طبق قانون حکومت انگلیسی اداره شود.

(Sung Cheong-lung/Epoch Times)
(Sung Cheong-lung/Epoch Times)

مردم هنگ‌کنگ به طور فزاینده نگرانند که حزب کمونیست چین این توافقات را زیر پا بگذارد. ناپدید شدن پنج ناشر کتاب یکی از دلایل این نگرانی‌هاست. این افراد ناشر کتاب‌‌‏های انتقادی علیه حزب کمونیست چین بودند.

اعضای مجلس هنگ کنگ احساس می‌کنند که تهدید بمب‌گذاری در سالن کنفرانس فالون گونگ می‌تواند نشانه‌ دیگری از دخالت رژیم چین در امور این بخش از هنگ کنگ باشد.

«لئونگ یی چانگ»، نماینده حزب دموکرات به اپک تایمز گفت که به احتمال زیاد تهدید بمب گذاری برای ایجاد رعب و وحشت فالون گونگ برنامه ریزی شده است و به احتمال زیاد شامل حال گروه‌‌‏های دیگر هم می‌‌‏شود.

«وو چی وای»، یکی دیگر از نمایندگان طرفدار دموکراسی ضمن درخواست برای تحقیق پلیس در مورد این حادثه تاکید کرد که جامعه هنگ کنگ این نوع تهدیدات را نمی‌پذیرد.

(Sung Cheong-lung/Epoch Times)
(Sung Cheong-lung/Epoch Times)

 

فالون دافا فالون گونگ هنگ کنگ
(Sung Cheong-lung/Epoch Times)
اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *