Search
Asset 2

معنی واقعی جشن هالووین

معنی واقعی جشن هالووین(Shutterstock*)
معنی واقعی جشن هالووین(Shutterstock*)
معنی واقعی جشن هالووین(Shutterstock*)

هالووین برای بسیاری از ما به معنی آب‌‌‌‏نبات، پوشیدن لباس‌‌‌‏های خاص و رفتن به درِ خانه‌‌‌‏ها برای گرفتن شکلات و آب‌‌‌‏نبات است. ولی برای اهالی بسیاری از کشورها به معنی یکی از بزرگ‌‌‌‏ترین نمایش‌‌‌‏های باشکوه سال است که در آن صدها نفر از مردم با لباس‌‌‌‏هایی خاص که بسیار استادانه طراحی و دوخته می‌‌‌‏شوند، گِرد هم جمع می‌‌‌‏شوند.

هالوز یا هالوماس نخستین‌‌‌‏بار در جشنی که به افتخار بزرگداشت «کرون» -مادربزرگ فرزانه- برگزار گردید، آغاز شد. در طی گذر سال‌‌‌‏ها آن به پیرزن‌‌‌‏های جادوگری که به همراهی گربه‌‌‌‏‌‌‌‏های سیاه بر روی دسته‌‌‌‏ی یک جارو پرواز می‌‌‌‏کنند، تبدیل شد. آیا می‌‌‌‏دانستید که ایده‌‌‌‏ی اصلی مراجعه به درب خانه‌‌‌‏ها و درخواست خوراکی، آب‌‌‌‏نبات، شیرینی و… از بریتانیا می‌‌‌‏آید که افراد فقیر از سایر افراد درخواست پول و کمک می‌‌‌‏کردند؟

هنگامی که کلیسای مسیحیت در گذر زمام امور را در دست گرفت، این روز به هالووین (عید مقدس) تغییر نام داد. هالوود به معنی مقدس است و به منظور احترام به اجداد می‌‌‌‏باشد. در بسیاری از فرهنگ‌‌‌‏ها این روز مربوط به زمانی است که اجداد فرد به زندگی باز می‌‌‌‏گشتند. در آمریکای لاتین، «دیا دلوس موئرتوس» در گورستان جشن گرفته می‌‌‌‏شود. خانواده‌‌‌‏ها با مراجعه به گورستان‌‌‌‏ها آنجا را نظافت می‌‌‌‏کنند و به آنجا غذا برده و جشن برپا می‌‌‌‏کنند. در کشور ایرلند، مردم بر این باورند که در این شب فرشته‌‌‌‏ها بدون حجاب به بیرون می‌‌‌‏آیند. مسیحیان سراسر دنیا نیز، اول و دوم نوامبر که روز ارواح و روز مقدس هستند را جشن می‌‌‌‏گیرند.

در جشن هالووین، می توانیم هدایایی که اجدادمان برای ما به یادگار گذاشته‌‌‌‏اند را به فرزندانمان هدیه کنیم یا در روز جشن هالووین به افتخار بزرگ‌‌‌‏ترها به آن‌‌‌‏ها کارت تبریک بدهیم، برایشان هدیه بگیریم و یا آن‌‌‌‏ها را به شام یا نهار دعوت کنیم و به آنها بگوئیم که دوستشان داریم. به افراد مستمند هم با خرید هدایا و جمع‌‌‌‏آوری پول کمک کنیم.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی