logo_eet

مقامات حزب کمونیست چین، برای مشاوره به راهبان روی آورده‌اند

مقامات حزب کمونیست به امید آمرزش گناهانشان به معابد پول اهدا می‌‏کنند
راهبی در معبد Yonghegong، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۲. در سال‌های اخیر، بسیاری از مقامات چینی به‎دنبال مشاوره برای شغل خود با راهبان و استادان چی‎گونگ طرح دوستی ریخته‎اند. (Wang Zhao/AFP/Getty Images)
مقامات حزب کمونیست به امید آمرزش گناهانشان به معابد پول اهدا می‌‏کنند
راهبی در معبد Yonghegong، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۲. در سال‌های اخیر، بسیاری از مقامات چینی به‎دنبال مشاوره برای شغل خود با راهبان و استادان چی‎گونگ طرح دوستی ریخته‎اند. (Wang Zhao/AFP/Getty Images)

به‎نظر می‎رسد بسیاری از مقامات حزب کمونیست چین از الحاد مارکسیستی این حزب راضی نیستند و به‎دنبال دوستی و خدمات راهبان بودایی و کاهنان دائوئیستی برای کمک به مشاغل پرآشوب خود هستند. مشورت، طلب خوش‎بختی و حتی آمرزش گناهان از درخواست‌هایی است که از آن‎ها دارند.

درحالی که بسیاری از راهبان و تزکیه‎کنندگان دائوئیستی از دوران باستان، خود را از هرج‎ومرج و آشوب جهان سکولار و همکاران امروزی خود دور نگه داشته‎اند و با‎وجود این‎که توسط ایدئولوژی حزب، نشان «خرافاتی» به آن‎ها زده می‎شود، با این‎حال، تبدیل‎به جایگاهی پرمنفعت برای مقامات حزب شده‎اند.

بنا‎به گزارش نشریه‎ی «ققنوس» مستقر در «هنگ کنگ»، «یانگ ویز»، شهردار اخراجی و رئیس حزب در شهر «نانجینگ»، رابطه‎ی نزدیکی با راهب اعظم «شی چوان‎ژن» داشته است. پس‌از سقوط یانگ توسط سازمان انضباطی رژیم، این نشریه اقدام به انتشار تعدادی عکس از رئیس حزب و این راهب بودایی در کنار هم کرد.

شی به یکی‎از هفته‎نامه‎های چاپ چین گفته بود که مقامات برای مشورت با وی در‎خصوص مشکلاتی که در حرفه و زندگی خود دارند و یا درباره‎ی رویدادهای فرخنده‎ای مثل ازدواج به‎نزد او می‎روند.

دیگر مقامات حزب نیز مبالغ هنگفتی به معبد «شوانگزانگ»، جایی که شی چوان‎ژن رئیس معبد است، اهدا می‎کنند تا گناهانشان مورد عفو قرار گیرد.

به گزارش این هفته‎نامه، در اتاق پذیرش شی در معبد شوانگزانگ، تصاویری از راهبان بزرگ یا مقامات محلی و یا ارشد حزب کمونیست بر دیوار آویزان است. یانگ ویز نیز از معبد بازدید کرده بود.

دیگر مقاماتی که با شی ارتباط نزدیکی داشته‎اند، نیز برکنار شده‎اند؛ از آن جمله می‎توان به شهردار سابق نانجینگ، «جی جیانگی» و «فنگ یاجون»، عضو کمیته‎ی شهری اشاره کرد.

شی چوانژن، تنها راهب اعظم نیست؛ وی نماینده‎ی رئیس حزب در انجمن دولتی بودایی رژیم و عضو شورای مشورتی-سیاسی شهر است.

به‎گزارش «Duowei»، یکی‎از رسانه‌‏های چینی‌‏زبان آن‎لاین، برخی‎از راهبان مشهور چینی، در‎میان مقامات ارشد تبدیل‎به ارتباطات مهم شبکه‎ای شده‎اند. در این گزارش آمده است که بسیاری از این مقامات برای ایجاد ارتباط با مقامات ارشد و برای گرفتن ترفیع و ثروت از آن‎ها با راهبان مشهور ارتباط برقرار می‎کنند.

«ونگ لی»، استاد چی‎گونگ و معروف‎به داشتن «قدرت جادویی» و خلق مار از کاسه‎ی خالی دستشویی، در محافل سرگرمی به کسب  و کار مشغول است.

به‎گزارش Duowei، ونگ در استان «جیانگ‎شی» به‎خاطر محبوبیت در‎میان مقامات این استان به «وزیر مخفی» حزب معروف شده است.

در سال ۲۰۰۶، «سانگ چنگوانگ»، رئیس حزب در شهر «ییچون»، برای تأیید برنامه‎های تعدیل کارکنانش با وانگ مشورت کرده است. در مشاوره‎ای که وانگ انجام داده، حداقل یکی‎از مقامات به‎خاطر این‎که احتمالاً برای آینده‎ی شغلی سانگ بدشگون بوده، از گرفتن ترفیع محروم شده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.  

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *