Search
Asset 2

پیرترین انسان دنیا در ۱۱۷ سالگی درگذشت

پیرترین زن دنیا
میسائو اوکاوا، به همراه فرزند، عروس و نوه‌‏‌‏هایش و نیز شهردار بخش تاکی‌‏ هیرو اگورا؛ یک روز پیش‌‏ازجشن تولد ۱۱۷ سالگی خانم اوکاوا. (Photo by Buddhika Weerasinghe/Getty Images)
پیرترین زن دنیا
میسائو اوکاوا، به همراه فرزند، عروس و نوه‌‏‌‏هایش و نیز شهردار بخش تاکی‌‏ هیرو اگورا؛ یک روز پیش‌‏ازجشن تولد ۱۱۷ سالگی خانم اوکاوا. (Photo by Buddhika Weerasinghe/Getty Images)

 

«میسائو اوکاوا»، پیرترین زن و پیرترین انسان دنیا با ۱۱۷ سال عمر، بامداد امروز چهارشنبه ۱۲ فروردین، چشم از جهان فرو بست.

این بانوی ژاپنی دوبار نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد؛ یک بار در ۱۱۴ سالگی به عنوان پیرترین زن زنده‌‏ی جهان و دیگری در ۱۱۵ سالگی به عنوان پیرترین انسان زنده‌‏ی کره زمین.

خانم اوکاوا در سال ۱۸۹۸ در شهر اوزاکا متولد شد و در سال ۱۹۱۹ میلادی ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند بود.

از سه فرزند خانم میسائو، یک پسر و دختر وی هم اکنون در قید حیات بوده و به ترتیب ۹۴ و ۹۲ سال سن دارند و به همراه چهار نوه و شش نتیجه‌‏ی وی زندگی می‌‏کنند.

میسائو اوکاوا ، که آخرین سالگرد تولد خود را ماه گذشته در پنجم مارس ۲۰۱۵ جشن گرفت، شادترین لحظات زندگی خود را ازدواج با همسرش یوکیو اوکاوا و تولد سه فرزندش توصیف کرده و غم‌‏انگیزترین لحظات زندگی اش را نیز مرگ همسرش در ماه ژوئن ۱۹۳۱ میلادی عنوان کرده است.

خانم اوکاوا راز زندگی طولانی خود را مصرف دائمی سه وعده‌‏ی غذایی در طول روز، خواب کافی به میزان حداقل هشت ساعت در شب و خوردن «سوشی»، غذای مورد علاقه‌‏اش بیان کرد.

او در همین حال گفته که ۱۱۷ سال آنچنان مدت زمان طولانی هم به نظر می‌‏رسد نیست.

پیرترین زن دنیا که زندگی در سه قرن را تجربه کرده،دوران حکومت چهار امپراطور ژاپن، شش ملکه‌‏‌‏‌‏ی بریتانیا و ۲۰ رئیس‌‏جمهور آمریکا را به چشم دیده است.

در ژاپن بیش‌‏از ۵۴ هزار نفر در آستانه‌‏ی صد سالگی هستند. گفته شده که، میانگین عمر هر زن ژاپنی بیش‌‏از ۸۵.۹ سال و میانگین عمر هر مرد ژاپنی ۷۹.۶ سال است.

به عقیده‌‏ی کارشناسان استفاده‌‏ از مواد غذایی سالم و طبیعی همچون ماهی، برنج، سبزیجات و میوه‌‏جات و فعالیت فیزیکی در تمام طول عمر بخصوص در کهنسالی، از مهم‌‏ترین  عوامل عمر زیاد مردم ژاپن است.

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی