Search
Asset 2

۹ افزونه در «گوگل کروم» که وب‌‏گردی در اینترنت را راحت‌‏تر کرده است

لوگوی کروم که در مراسمی در نیویورک نمایش داده شد. ۸ اکتبر ۲۰۱۳
لوگوی کروم که در مراسمی در نیویورک نمایش داده شد. ۸ اکتبر ۲۰۱۳. (Mark Lennihan/ AP Photo)
لوگوی کروم که در مراسمی در نیویورک نمایش داده شد. ۸ اکتبر ۲۰۱۳
لوگوی کروم که در مراسمی در نیویورک نمایش داده شد. ۸ اکتبر ۲۰۱۳

به‌‏گزارش Net Marketshare، سهم جهانی مرورگر وب «گوگل کروم» در اختصاص کاربران اینترنت به خود در ماه نوامبر، ۳۱.۴۱ درصد بوده که این موضوع آن را دومین مرورگر محبوب بعد از اینترنت اکسپلورر (IE) که سهم بازار جهانی آن در ماه نوامبر ۵۰.۰۳ درصد بوده، قرار داده است. سهم مشترک IE و مایکروسافت اج باوجود راه‌‏اندازی در میلیون‌‏ها رایانه، هر ماه روندی کاهشی داشته است. در همین حال، کروم در‌‏حال رشد مداوم بوده به‌‏طوری که افراد بیش‌‏تر و بیش‌‏تری جایگزین‌‏های آن را رها کرده و به آن روی می‌‏آورند.

بااین‌‏حال، راه‌‏های ساده‌‏تری برای بهتر کردن کروم نیز وجود دارد. در این مقاله، به ۹ افزونه برای مرورگر گوگل کروم می‌‏پردازیم که راه‌‏های وب‌‏گردی شما را تغییر خواهد داد.

Betternet

این روزها حفاظت از خود در هنگام وب‌‏گردی ضروری است. یک سرویس خوب «وی. پی. ان.» در مرحله اول باید به حریم خصوصی و گمنامی شما پایبند باشد. شرکت‌‏های زیادی برای ارائه این خدمات وجود دارند اما Betternet آن را به‌‏صورت رایگان در‌‏اختیار کاربران قرار داده است. برای اطلاعات بیش‌‏تر به اینجا مراجعه کنید.

Btternet را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

Instapaper

آیا برای شما پیش آمده که بخواهید مقاله‌‏ای را بخوانید اما وقت کافی برای خواندن آن نداشته باشید؟ یک کلیک ساده بر‌‏روی Instapaper در کروم، آن مقاله را ذخیره خواهد کرد. سپس می‌‏توانید هر موقع که بخواهید به سایت Instapaper بروید و آن مقاله را در طرحی ساده‌‏تر بخوانید و یا می‌‏توانید با کلیک بر روی آن به سایت اصلی منتقل شوید.

Instapaper را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

Sideplayer

در هنگام تماشای ویدئوهای یوتیوب، شما تنها ۱۲ ثانیه می‌‏توانید تماشای ویدئو را برای جست‌‏وجو در صفحه‌‏ای دیگر متوقف کنید. اما با Sideplayer دیگر مجبور به این کار نیستید. در Sideplaye مانند برنامه تصویر در تصویر تلویزیون می‌‏توانید هر ویدئوی یوتیوب را در جعبه‌‏ای کوچک جمع کنید. بنابراین شما با این افزونه هرگز مجبور به توقف ویدئو نخواهید شد.

Sideplayer را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

Sidenote

این افزونه در کروم به شما اجازه می‌‏دهد در هنگام وب‌‏گردی در کنار مرورگر خود یادداشت برداری کنید.

Sidenote را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

StayFocused

ممکن است به‌‏خاطر معرفی این افزونه از ما متنفر شوید اما بعدها تشکر خواهید کرد. این افزونه از هدر رفتن وقت در وب‌‏سایت‌‏هایی مثل فیسبوک و توئیتر جلوگیری می‌‏کند تا بتوانید به‌‏طور موثرتری کار کنید.

Stayfocused را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

۱Password

معمولاً پیدا کردن یک کلمه عبور مناسب بسیار سخت است. استفاده از رمز مشابه برای هر سایت، ورود به آن را در هرکجا راحت‌‏تر می‌‏کند؛ اما به‌‏شدت این‌‏کار خطرناک و ناامن است. ۱Password همه رمزهایتان را مدیریت می‌‏کند. این افزونه برای هر سایتی که عضو آن هستید و نیاز به رمز ورود دارید، رمزی طولانی و مناسب می‌‏سازد که اصلاً لازم نیست آن را به‌‏خاطر بسپارید. به‌‏راحتی برروی آیکون ۱Password کلیک کنید و «رمز ورود» افزونه را وارد کنید؛ سپس این افزونه شما را وارد هر سایتی که بخواهید می‌‏کند.

۱Password را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید. (برنامه کامل برای مک/ ویندوز ۵۰ دلار است)

Infinity New Tab

این افزونه هنگام باز کردن یک سربرگ جدید، دنیایی از امکاناتی جدید در‌‏اختیارتان قرار می‌‏دهد. این افزونه قابل تنظیم و زیباست، حتماً باید آن را داشته باشید.

Infinity New Tab را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

Language Immersion

این افزونه رایگان کروم هیچ چاره‌‏ای جز یادگیری زبان جدیدی که در‌‏حال آموختن آن هستید، نمی‌‏گذارد. افزونه را نصب کنید؛ زبان و سطح زبان خود را انتخاب کرده؛ سپس این افزونه براساس سطح شما، کلمات و اصطلاحات موجود در هر سایت را با متن ترجمه شده آن جایگزین می‌‏کند.

Language Immersion را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

Grammarly

با این افزونه می‌‏توانید دستور زبان و املای لغات را در کروم بررسی کنید.

Grammarly را به‌‏صورت رایگان دانلود کنید.

مقاله اصلی را می‌‏توانید در این‌‏جا مشاهده کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی