Search
Asset 2

آلمان: حمایت حزب کمونیست چین از روسیه به روابط آلمان و چین آسیب زده است

روبرت هابک، در جریان سفر رسمی خود به چین گفت که حمایت رژیم کمونیستی این کشور از روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین بر روابط اقتصادی برلین و پکن تأثیر منفی گذاشته است.
سخنرانی وزیر اقتصاد آلمان، روبرت هابک (چپ)، در کنفرانس مطبوعاتی شانگهای، ۲۲ ژوئن ۲۰۲۴. (STR/AFP via Getty Images)

از زمانی که بروکسل تعرفه خودروهای برقی وارداتی از چین را افزایش داد، روبرت هابک اولین مقام ارشد اروپایی است که به چین سفر کرد.

روبرت هابک، معاون صدراعظم آلمان، در جریان سفر رسمی خود به چین گفت که حمایت رژیم کمونیستی این کشور از روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین بر روابط اقتصادی برلین و پکن تأثیر منفی گذاشته است.

تجارت دوجانبه چین و روسیه در سال ۲۰۲۳ بیش از ۴۰ درصد افزایش یافت. آقای هابک می‌گوید نصف این افزایش به تبادل اقلامی با کاربرد دوگانه نظامی و غیرنظامی مربوط می‌شود.

چین سال‌ها بزرگترین شریک تجاری آلمان بوده است. براساس آمار رسمی آلمان، حجم صادرات و واردات دو کشور در سال ۲۰۲۳ درمجموع ۲۵۴ میلیارد یورو (۲۷۱ میلیارد دلار دلار) بوده است.

اما آلمان تلاش کرده که خودش را از اتکای مفرط به تجارت با چین که به شکلی فزاینده طلبکارانه عمل می‌کند دور کند و با اتخاذ رویکردی که آن را «ریسک‌زدایی» می‌نامد به زنجیره تأمین کالاهای اساسی کشور تنوع بیشتری بدهد. این مسئله در اولین راهبرد آلمان در قبال چین که در جولای گذشته منتشر شد، مورد تأکید قرار گرفته است.

آقای هابک که وزیر امور اقتصادی و اقلیمی آلمان نیز هست، در ۲۲ ژوئن در شانگهای به خبرنگاران گفت: «دور زدن تحریم‌های روسیه قابل قبول نیست.»

آقای هابک در سفری سه‎‌روزه به چین رفته است. سفر او درحالی انجام گرفته که تنش بین چین و اتحادیه اروپا بر سر مسائل تجاری، حقوق بشری و جنگ اوکراین شدت گرفته است.

هابک پس از ورود به پکن در ۲۱ ژوئن با وزیر بازرگانی چین، وزیر صنعت و رئیس کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی و برنامه‌ریز ارشد اقتصادی چین، گفت‌و‌گو کرد و در ۲۲ ژوئن عازم قطب مالی پکن شد.

او گفت حمایت پکن از مسکو به روابط آن با ۲۷ کشور اروپایی آسیب زده است.

هابک گفت: «ما به دنبال آن هستیم که تنوع بیشتری به زنجیره‌های تأمین خود بدهیم، زیرا نمی‌توانیم ریسک وابستگی شدید به مواد خام و کالاهای فنی چینی را که ممکن است برخلاف منافع ما مورد استفاده قرار بگیرند، به جان بخریم.»

در سه‌ماهه اول سال جاری، آمریکا با تبادل ۶۳ میلیارد یورو (۶۸ میلیارد دلار) کالا و خدمات با آلمان از چین پیشی گرفت و به بزرگ‎ترین شریک تجاری آلمان تبدیل شد. به گزارش اداره آمار آلمان، این رقم برای چین کمتر از ۶۰ میلیارد یورو (۶۴ میلیارد دلار) است.

سفر آقای هابک به چین دو ماه پس از سفر مشابه اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، انجام گرفته است. به گزارش دفتر صدراعظم، آقای شولتس در دیدار با شی جین پینگ، رهبر حزب کمونیست چین، از او خواست تا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، را به دست کشیدن از کارزار نظامی دیوانه‌وار خود ترغیب کند.

انباشت خودروهای برقی صادراتی در پایانه کانتینری بین‌المللی بندر تایکانگ در سوژو، استان جیانگسوی شرقی چین، ۱۶ آوریل ۲۰۲۴. (STR/AFP via Getty Images)

«تعرفههای غیرتنبیهی»

از زمانی که بروکسل در اوایل ماه جاری از وضع تعرفه‌های ۳۸.۱ درصدی برای خودروهای برقی وارداتی چین خبر داد، آقای هابک اولین مقام بلندپایه اروپایی است که به چین سفر می‌کند. کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا متعاقب تحقیقات چندماهه خود به این نتیجه رسید که خودروسازان برقی چین از یارانه‌های دولتی ناعادلانه سود می‌برند و این به ضرر خودروسازان داخلی تمام می‌شود.

در مقابل، وزارت بازرگانی چین تحقیقات مقابله با قیمت‌شکنی را درخصوص گوشت خوک وارداتی از اتحادیه اروپا آغاز کرد. چند ساعت قبل از ورود معاون صدراعظم آلمان به پکن، وزارت بازرگانی در بیانیه‌ای بروکسل را به تشدید تنش‌های تجاری متهم کرد و افزود که این تنش‌ها می‌توانند آتش جنگ تجاری را شعله‌ور کنند.

آقای هابک در دیدار با مقامات چینی از تعرفه‌های پیشنهادی اتحادیه اروپا دفاع کرد.

او در شانگهای به خبرنگاران گفت «این تعرفه‌ها تنبیهی نیستند» و افزود که «اتحادیه اروپا از گفت‌و‌گو با چین استقبال می‌کند.»

او گفت: «امکان بحث و گفت‌و‌گو درباره تعرفه‌ها وجود دارد و این همان نکته‌ای است که امروز با شرکای چینی خود در میان گذاشتم و به آن‌ها گفتم که درهای گفت‌و‌گو باز است. امیدوارم پیام من به گوش آن‌ها رسیده باشد.»

تعرفه‌های اولیه ممکن است در ماه آتی و به‌طور قطعی از ماه نوامبر روی خودروهای برقی ساخت چین اعمال شوند.

رؤسای بازرگانی اتحادیه اروپا و چین برای آغاز گفت‌و‌گو بر سر تعرفه‌ها به توافق رسیده‌اند. وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای که در ۲۲ ژوئن منتشر شد، اعلام کرد که «آقای وانگ با والدیس دامبروسکیس، کمیسر تجارت کمیسیون اروپا، تماس ویدئویی داشته است.»

در ادامه بیانیه آمده است: «طرفین توافق کردند که درباره تحقیقات ضد یارانه‌ای اتحادیه اروپا درخصوص خودروهای برقی ساخت چین گفت‌و‌گو کنند.»

بروکسل اعلام کرد که براساس واقعیت‌ها و با رعایت کامل قوانین سازمان تجارت جهانی با پکن تعامل خواهد کرد.

اولوف گیل، سخنگوی تجاری کمیسیون اروپا، در بیانیه‌ای گفت: «اتحادیه اروپا خواهان این است که خروجی گفت‌و‌گوهای مربوط به تحقیقات ضد یارانه‌ای به شکل مؤثر به مسئله یارانه‌های آسیب‌زای پکن رسیدگی کند.»

«دو طرف در هفته‌های آتی به تعامل در تمام سطوح ادامه خواهند داد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی