logo_eet

اگر‌‏می‌‏خواهید چاق نشوید، ته‌دیگ هیچ غذایی را نخورید

(Sean Gallup/Getty Images)
(Sean Gallup/Getty Images)
(Sean Gallup/Getty Images)

امروزه چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات عمومی مردم کشورهای مختلف است. در ایران نیز نیمی از افراد چاق هستند. تغذیه‌ی نامناسب، مصرف غذاهای بی‌کیفیت و عدم تحرک کافی، زمینه‌ی ابتلای افراد به انواع بیماری‌ها را فراهم می‌کند.

به گزارش بی بی سی، «شهرام رفیعی‌‏فر» سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ، فعالیت بدنی مرتب و روزانه را برای حفظ وزن بدن در حد طبیعی توصیه می‌کند.

وی افزود: «وعده‌‏های غذایی را در ساعات معینی از روز به‌طور منظم مصرف کنید و پیش‌از آن‌که سیر شوید دست از غذا خوردن بکشید. از خوردن ته‌دیگ باید اکیدأ خوداری شود. زیرا ته‌دیگ بسیار پرچرب و پرنمک است.»

رفیعی‌فر در ادامه بیان کرد: «هنگام غذا خوردن کار دیگری مثل مطالعه یا تماشای تلویزیون انجام ندهید و غذا را با دیس سر سفره نگذارید.

وی افزود: «آهسته غذا بخورید، مواد غذایی که اشتها را تحریک می‏‏ کنند از معرض دید و دسترس خارج کنید، بلافاصله پس از صرف غذا میز یا سفره را ترک کنید.»

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت درباره‌ی مصرف نوشیدنی‌ها و تنقلات نیز گفت: «به جای نوشابه‌ها‌‏ی شیرین و گازدار، آب و دوغ کم‌نمک و بدون گاز بنوشید و مصرف بستنی‌‏ها‌‏ی پرچرب و خیلی شیرین و تنقلات را محدود کنید. هر هفته خود را وزن کنید.»

یکی دیگر از مشکلات تغذیه‌‌‏ در جوامع مدرن، شیوع فرهنگ مصرف غذاهای “فست فودی” است که هیچ‌گونه ارزش غذایی ندارند. این غذاها برای سلامت بدن مضر هستند و موجب چاقی در نواحی شکم و پهلوها می‌‏شوند.

کالری غذاها‌‏ی فست فودی بیش‌از غذای خانگی است و مصرف این غذاها در ایران، یکی از عوامل اصلی چاقی در این کشور عنوان شده است.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *