Search
Asset 2

اعتراض‌ها در استرالیا بابت وضعیت بد پناهندگان(به‌‌‌‏همراه ویدئو)

اعتراض‌ها در استرالیا بابت وضعیت بد پناهندگان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
اعتراض‌ها در استرالیا بابت وضعیت بد پناهندگان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
اعتراض‌ها در استرالیا بابت وضعیت بد پناهندگان. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

روز یکشنبه هزاران نفر در سیدنی، ملبورن و دیگر شهرهای استرالیا به‌‌‌‏دلیل وضعیت بد پناه‌جویان در کمپ‌‌‌‏های گینه‌‌‌‏ی نو دست به اعتراض زدند.

معترضان که متشکل از پناه‌جویان کشور‌‌‌‏های مختلف، برخی از ارگان‌‌‌‏های غیردولتی و مدافعان حقوق پناهندگان بودند؛ خواهان بازنگری در سیاست‌‌‌‏های مربوط به قوانین پناهندگی دولت استرالیا شدند.

در بهمن‌ماه سال گذشته، در پی کشته شدن رضا براتی، ایرانی ۲۳ ساله‌‌‌‏ی  پناهنده‌‌‌‏ی استرالیا و زخمی شدن ۷۷ نفر دیگر، در «پاپوآ گینه‌‌‌‌‏ی نو» و «نائورو»، توجه مردم و بسیاری از رسانه‌‌‌‏های جهان به عدم رعایت حقوق بشر در قوانین پناهندگی استرالیا جلب شد.

از سویی دیگر، شرایط  نامساعد زندگی، خصوصا برای کودکان و زنان موجب نگرانی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد UNHCR شده‌‌‌‏ است. در این راستا این نهاد خواهان رسیدگی هرچه سریع‌تر به پرونده‌‌‌‏های پناه‌جویان و تأمین حداقل امکانات زندگی انسانی برای پناه‌جویان شد.

به گفته‌‌‌‏ی «پال فلی»، سفیر استرالیا تنها تا مرداد ماه سال ۱۳۹۲، ۶۵۰۰ نفر ایرانی به‌صورت غیرقانونی، با قایق و بدون ویزا قصد ورود به خاک استرالیا را داشتند.

در سال  ۲۰۱۳ دولت استرالیا، برای جلوگیری ازمهاجرت‌‌‌‏های غیر قانونی به این کشور، قوانینی را وضع کرد که به موجب آن، پناه‌جویانی که با قایق و به‌‌‌‏صورت غیر‌‌‌‏قانونی قصد وارد خاک استرالیا شوند، به اردوگاه‌‌‌‏های «پاپوآ گینه‌‌‌‌‏ی نو» و «نائورو» فرستاده می‌شوند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی