Search
Asset 2

زنی ۶۵ ساله با ابداع خود دانش‌جویان معترض هونگ کونگ را نجات داد

زنی ۶۵ ساله با ابداع خود دانش‌جویان معترض هونگ کونگ را نجات داد(Screenshot)
زنی ۶۵ ساله با ابداع خود دانش‌جویان معترض هونگ کونگ را نجات داد(Screenshot)
زنی ۶۵ ساله با ابداع خود دانش‌جویان معترض هونگ کونگ را نجات داد(Screenshot)

اعتراض برای آینده‌ی آزادی کشور کاری صعب است که تحمل مشکلاتی مانند گرسنگی را می‌طلبد. خوردن هر روزه‌ی «مک‌دونالد» سلامت جسم وروح را به مخاطره می‌اندازد و در طولانی مدت اثرات سوء بر‌جای می‌گذارد.

خوشبختانه گرنی‌هوآنگ مانند «مورگان اسپوراک» در فیلمی تحت عنوان «سایز مرا افزایش بده»، از اضافه‌وزن دانش‌جویان معترض جلوگیری کرد.

این خانم ۶۵ ساله نه برای اعتراض، بلکه وی برای درست کردن «رُل رشته‌ برنجی چتر»، رشته برنجی پیچیده شده، برای حمایت از جنبش معترضین آزادی‌خواه موسوم به چتر به خیابان‌‏ها آمده است.

بنا‌‌بر گزارش «اپل دیلی» گرنی‌هوآنگ ،از اهالی شهر «کائولون» در دومین روز اشغال مرکز شهر، جهت حمایت از دانش‌جویان دست به این ابتکار زد.

او پس از مشاهده‌ی جمعیت دانش‌جویانی که هرروزه جهت خوراک روزانه به مک‌دونالد می‌رفتند و حتی برای تنوع هم شده آرزوی یک وعده رشته برنجی تازه را داشتند دست به این ابتکار زد.

شواهد حاکی بر رفتار متین و باوقار دانش‌جویان معترض، مدیریت کارها تا نظافت دستشوئی‌های عمومی و حس شرمندگی از اینکه تا به حال جهت پیش‌‏برد جنبش آزادی‌خواه هنگ‌کنگ قدمی برنداشته، گرنی‌هوآنگ را بر آن داشت تا قدمی بردارد، هرچند کوچک ولی پرمعنا.

گرنی‌هوآنگ در روز پنج‌شنبه ۱۶اکتبر سال جاری تصمیم گرفت تا اقدامی برای جنبش دانش‌جویی انجام دهد و در همین راستا رشته برنجی خود را تحت عنوان «رُل رشته برنجی چتر» ابداع کرد.

او رشته برنجی‌ها را در لیوان‌های کاغدی با مخلفاتی مانند خیار، هویج، روغن تخم‌ گل‌کلم و کره‌ی بادام زمینی سرو کرد. در انتهای روز او حدود دویست لیوان رشته‌ برنجی را تهیه و در بین دانش‌جویان پخش کرده بود.

با توجه به خشونت وحشیانه‌ی اخیر پلیس با معترضین برای برچیدن بساط دانش‌جویان، هیچ کسی به درستی از آینده‌ی جنبش موسوم به «چتر» آگاه نیست.

با این حال، گرنی‌هوآنگ با اطمینان از شکست دولت هنگ‌کنگ که توسط مقامات دولتی «لونگ چون‌یین» اداره می‌شود، یاد‌ می‌کند و آنها را بازنده‌ی اصلی این جریانات می‌داند؛ چرا که در مقابل دانش‌جویانی صلح‌جو، بی‌سلاح و بی‌دفاع متوسل به خشونتی باور نکردنی شدند.

او صادقانه امید‌وار است که دانش‌جویان در تحقق اهداف و اعتقاداتشان با عملکردی راستین پیش بروند و هرگز گرفتار هیجانات بی‌ارزش و زودگذر نشوند.

اپک‌تایمز در ۳۵  کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌گردد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی