Asset 2

مهلتی کوتاه برای ثبت نام کودکان افغانستانی بدون مدرک اقامت در مدارس ایران

کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند.
کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند. (MASSOUD HOSSAINI/AFP/Getty Images)
کودکان افغانستانی  فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند.
کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران ۵ روز فرصت دارند تا برای تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند. (MASSOUD HOSSAINI/AFP/Getty Images)

روابط عمومی اداره کل امور اتباع خارجی ایران اعلام کرد کودکان افغانستانی فاقد مدارک اقامتی در ایران از روز دوشنبه ۱۲ مرداد به مدت ۵ روز فرصت دارند برای مدرسه ثبت نام کنند.

بر اساس همین گزارش، فرزندان در سن تحصیلی اتباع خارجی فاقد مدرک اقامتی به همراه پدر یا مادر می‌‌‌‏توانند برای دریافت نوبت ثبت نام با سه قطعه عکس و پرداخت ۴۰ هزار ریال به دفاتر کفالت، اقامت واشتغال مراجعه نمایند.

همچنین خانواده‌‌‌‏های مهاجر افغانی که به علت نداشتن شناسنامه یا اقامت ایران فرزندانشان از تحصیل محروم بودند در صورتی که فرزند انی بین ۷ تا ۱۸ ساله دارند می‌‌‌‏توانند برای اخذ معرفی نامه تحصیلی اقدام نمایند.

به گفته سخنگوی دولت، به نقل از آیت الله خامنه‌‌‌‏ا‌‌‌‏‌‌‌‏ی «همه کودکان افغانستانی، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارند باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند.»

آمارها نشان می‌‌‌‏دهد گروه بزرگی از فرزندان شهروندان خارجی در ایران امکان تحصیل در مدارس ایران را ندارند و تنها ۳۱۰ هزار دانش آموز افغان که کارت اقامت دارند در مدارس رسمی ایران تحصیل می‌‌‌‏کنند.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی