logo_eet

کارت‎های تبریک سال نویی که رژیم چین را به وحشت انداخته است

جشن‎های سال نوی چینی در «فلاشینگ» نیویورک، ۸ فوریه ۲۰۱۴
جشن‎های سال نوی چینی در «فلاشینگ» نیویورک، ۸ فوریه ۲۰۱۴. (Edward Dai/Epoch Times)
جشن‎های سال نوی چینی در «فلاشینگ» نیویورک، ۸ فوریه ۲۰۱۴
جشن‎های سال نوی چینی در «فلاشینگ» نیویورک، ۸ فوریه ۲۰۱۴. (Edward Dai/Epoch Times)

رژیم چین تا به امروزدرخصوص آزار و اذیت وحشیانه‎ی پیروان فالون‎دافا(فالون‏ گونگ) سکوت کرده است. این سکوت نه به‎خاطر میزان قساوت این آزار و شکنجه؛ بلکه بیش‎تر به‎خاطر شرم‎ساری از شکست آزارو اذیت پس از گذشت ۱۵ سال است.

یکی از نشانه‎های شکست آزار و اذیت می‎توان به سال نوی چینی اشاره کرد که مردم از سراسر چین – از کشاورزان گرفته تا نظامیان و مقامات حکومتی- کارت‎های تبریک بسیاری برای تشکر از «لی هنگجی»، بنیان‎گذار روش معنوی «فالون دافا» ارسال کرده‌اند.

کارت تبریک سال نوی چینی که توسط پیروان روش معنوی «فالون دافا» در اداره‎ی جنگل‎داری استان «هیلونگجیانگ» برای بنیان‎گذار این روش معنوی ارسال شده است.
کارت تبریک سال نوی چینی که توسط پیروان روش معنوی «فالون دافا» در اداره‎ی جنگل‎داری استان «هیلونگجیانگ» برای بنیان‎گذار این روش معنوی ارسال شده است. (Minghui.org)

هر سال، این کارت‎های تبریک گردآوری و از‎طریق سایت Minghui.org، وب‎سایت اصلی تمرین‎کنندگان فالون دافا، به‎صورت آنلاین منتشر می‎شود. امسال، «مینگهویی»۱۵ روز مانده به آغاز سال نوی چینی در ۱۹ فوریه تا به امروز هزاران کارت تبریک دریافت کرده است.

«گیل راچلین»، سخن‎گوی روش فالون دافا(فالون گونگ) در مصاحبه‎ای تلفنی اظهار داشت: «آزار و اذیت، هنوز هم بعد از ۱۵ سال ادامه دارد؛ و این واقعاً با‎ارزش است که تمرین‎کنندگان از داخل چین، صدای خود را به گوش یک‎دیگر می‎رسانند و از هم حمایت می‎کنند.»

وی افزود: «در‎واقع این کارت‎ها به جهانیان می‎گوید، حقیقت، نیک‎خواهی و بردباری بر شیطان غلبه کرده و  امید به آینده‎ای بهتر وجود دارد.»

در یکی‎از کارت‎های تبریکی که از سوی یکی‎از تمرین‎کنندگان در‎بند فالون گونگ در زندان «چادیانِ تیانجین» ارسال شده، آمده است: «هیچ چیز نمی‎تواند ایمان راسخ و اراده‎ی ما در تزکیه را درهم شکند.»

کارت‎های تبریک سال نویی که رژیم چین را به وحشت انداخته است
کارت تبریکی از سوی تمرین‎کنندگان فالون گونگ و اعضای خانواده‎شان برای بنیان‎گذار روش معنوی فالون گونگ. این کارتازسازماندولتیشهر«دالیان»دراستان«لیائونینگ»چینفرستادهشده است. (Minghui.org)

فالون‎گونگ یا «فالون دافا»، روشی معنوی است که ریشه در فرهنگ سنتی چین دارد و آموزه‎های آن شامل تزکیه‎ی انسان براساس سه اصل حقیقت، نیک‎خواهی و بردباری است. همچنین دارای تمرین‎های حرکتی آرام شبیه «تای چی» و یک مدیتیشن نشسته است.

در سال ۱۹۹۲، آقای «لی هنگجی»، فالون دافا را عمومی کرد و به دلیل آموزه‎های رایگان و بنیاد اخلاقی قدرتمند آنتوانست به‎سرعت در سراسر چین گسترش یابد؛ به‎طوری که تا سال ۱۹۹۹ برآورد شده است که ۱۰۰ میلیون نفر در چین آن را تمرین می‎کردند.

با این‎حال، در همان سال یعنی سال ۱۹۹۹، آزار و اذیت آغاز شد. «جیانگ زمین»، رهبر وقت حزب کمونیست چین، اقدام به «ریشه‎کنی» فالون گونگ کرد و بدین منظور کمپین دروغ، شکنجه و قتل پیروان فالون‎دافا در سراسر چین آغاز شد.

با این‎وجود آزار و شکنجه تا حد زیادی با شکسست مواجه شد و کارت‎های تبریکی که هر ساله از سوی تمرین‎کنندگان برای لی‎هنگجی ارسال می‎شود، برای رهبرای رژیم چین یادآور همین موضوع است.

کارت‎های تبریک سال نویی که رژیم چین را به وحشت انداخته است
کارت تبریک سال نوی چینی که از سوی تمرین‎کنندگان فالون دافا در صنعت اکتشافات زمین‎شناسی در «استانهیلونگجیانگ» برای بنیان‌گذار روش معنوی فالون گونگ فرستاده شده است.(Minghui.org)

راچلین اظهار داشت: «به‎نظر من، این به نوعی اعلام این موضوع است که هنوز ایمان و باورمان مستحکم است و قدرتمند باقی خواهد ماند.»

وی افزود: «فکر نمی‎کنم آزار و اذیت دیگر افزایش یابد، اما به‎عقیده‎ی من تمرین کنندگان در چین بسیار بااراده و قدرتمند هستند و از‌‏طریق پیام‎هایی که فرستاده‎اند، حس قدردانی و قدرشناسی خود را نشان داده‎اند.»

دولت و ارتش

بسیاری از کارت‎ها، تصاویری از گل‎ها، اژدها، فرشتگان آسمانی، فانوس و دیگر تصاویر معمول در سال نوی چینی دارند. و البته هر کدام از آن‎ها شامل نوشته‎ای مبنی‎بر تبریک سال نو به بنیا‎گذار فالون دافا، مکان کلی کارتی که از آن‎جا ارسال شده و پیامی کوتاه است. بسیاری از کارت‎ها نیز از‎طرف گروهی از مردم ارسال شده است.

بسیاری از این کارت‎ها از سوی تمرین‎کنندگانی فرستاده شده‎اند که در دولت چین مشغول‎کارند؛ از آن‎جمله می‎توان به ادارات سراسر کشور، سسیستم ملی حمل و نقل و سیستم مالیاتی کشور اشاره کرد.

بخشی از این کارت‎ها که در وب‎سایت مینگهویی منتشر شده، از سوی پیروان فالون دافا در ارتش چین ارسال شده‎اند.

پیروان فالون دافا از دانشگاه تکنولوژی «دالیان» چین به‎مناسبت سال نوی چینی برای بنیان‎گذار این روش معنوی، کارت تبریک فرستادند. هزاران کارت تبریک از سوی پیروان فالون گونگ در چین به‎مناسبت سال نوی چینی فرستاده شده است.
پیروان فالون دافا از دانشگاه تکنولوژی «دالیان» چین به‎مناسبت سال نوی چینی برای بنیان‎گذار این روش معنوی، کارت تبریک فرستادند. هزاران کارت تبریک از سوی پیروان فالون گونگ در چین به‎مناسبت سال نوی چینی فرستاده شده است. (Minghui.org)

تمرین‎کنندگانی از دانشگاه ملی فن‎آوری دفاع، ضمن تشکر از بنیان‎گذار فالون گونگ، اظهار داشتند که در تمرین‎های خود بهتر عمل خواهند کرد و با همکاری یکدیگر به روشن‎گری حقیقت درخصوص این آزار و اذیت درچین خواهند پرداخت.

همچنین گروهی از نظامیان نوشته‎اند: «این فالون دافا است که تمرین‎کنندگان را از گمراهی نجات می‎دهد، برای مردم چین رحمت به ارمغان می‎آورد و امید به آینده را زنده نگه داشته است. ما دلتنگ معلم مهربانمان هستیم.»

دیگر کارت‎های تبریک از سوی تمرین‎کنندگان دانشکده‎ی نظامی ستاد کل ارتش، سیستم دفاع ارتش در استان «شانشی» و منطقه‎ی نظامی «نانجینگ» در استان «جیانگ‎سو» و بسیاری دیگر بودند.

علاوه‎بر کارت‎های تبریکی که از سوی تمرین‎کنندگان داخل چین ارسال شده، تقریباً از هر کشوری در جهان، تمرین‎کنندگان کارت تبریک فرستاده‎اند.

کارت‎های دیگری نیز وجود دارند که از‎سوی افراد غیر تمرین‎کننده از چین برای تبریک به بنیان‎گذار فالون دافا ارسال شده‎اند.

کارتی که از سوی ده عضو یک خانواده از شهر «هاربین» در استان «هیلونگجیانگ» ارسال شده می‎گوید: «ما از استاد لی به‎خاطر کمک به همه‎ی تمرین‎کنندگان در خانواده‎مان تشکر می‎کنیم. ما خوش‎شانس بوده‎ایم که در این دوره‎ی حساس و بحرانی زندگی کرده و شاهد این هستیم که فالون دافا آینده‎ای روشن برای بشریت به‎ارمغان می‎آورد.»

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *