Search
Asset 2

یک زوج کانادایی در حال سفر به دور دنیا

دالن و پیتر هک در حال سفر به دور دنیا هستند. (اسکرین‌‏شات از وبلاگ این زوج)
دالن و پیتر هک در حال سفر به دور دنیا هستند. (اسکرین‌‏شات از وبلاگ این زوج)
دالن و پیتر هک در حال سفر به دور دنیا هستند. (اسکرین‌‏شات از وبلاگ این زوج)

 

مجله‌‌‏ی «National Geographic» یک زوج کانادایی را که از سال ۲۰۰۹ مشغول به سفر دور دنیا هستند، جزو ده جهانگرد برتر معرفی و تجارب و داستان سفرشان را در شماره‌‌‏ی نوامبر خود به چاپ رساند.

پنج سال پیش، «دالن هک» به همراه همسرش پیت خانه‌‌‏ی خود را در اکوتوکس در آلتا فروخته و یک بلیط یکسره به بولیوی خریدند.

پیت درباره‌‌‏ی تصمیمشان برای سفر به دور دنیا گفت: «من و همسرم این تصمیم را از سال ۲۰۰۷ و پس‌‌‏از وقوع یک سری اتفاقات غم انگیز- از جمله مرگ غیر منتظره خواهر دالن- گرفتیم.»

به گزارش سی‌‌‏تی‌‌‏وی کانادا وی می گوید: «این تراژدی باعث شد در مورد این‌‌‏که واقعاً از زندگی چه می‌‌‏خواهیم و چه چیزی برای ما در زندگی مهم است یا ما را شاد می‌‌‏کند، کمی بیشتر فکر کنیم.»

از آن به بعد هک تمام اموال خود را بدون داشتن هیچ برنامه‌‌‏ای برای سفر به فروش رساند.

وی دراین باره می‌‌‏گوید: «ما برای دور شدن از اینجا فقط یک بلیط یک طرفه به «سوکره» پایتخت بولیوی خریدیم. البته می‌‌‏دانستیم که علاقه زیادی به سفر کردن‌‌‏ داریم، اما نمی‌‌‏دانستیم که از کی این سفر را آغاز خواهیم کرد.»

دالن در ادامه درباره‌‌‏ی سفرش گفت که پس‌‌‏از یکسال سفر در اطراف جنوب امریکا کمی احساس خستگی داشتیم. بنابراین تصمیم گرفتیم به جای ادامه‌‌‏ دادن مدت بیشتری را در یک مکان ثابت بگذرانیم. وی ترکیه را به عنوان یکی از مکان‌‌‏های مورد علاقه‌‌‏ی خودشان معرفی کرد.

وی در این باره گفت: «مدت شش ماه را در یک شهر دور افتاده و در سواحل شمال غربی، مکانی فوق‌‌‏العاده، اقامت داشتیم.»

این زوج تجارب سفرشان را در وبلاگ و توییتر با دیگران به اشتراک می‌‌‏گذارند. آن‌‌‏ها همچنین اظهار کردند که به مکان‌‌‏های بسیاری سفر کردند که دوست دارند برای سپری کردن زمان بیشتری دوباره به آن‌‌‏جا بازگردند. سفر این زوج همچنان ادامه دارد.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی