logo_eet

پنج دلیل برای ترک‏ شکر

پنج دلیل برای ترک‌‌‏ شکر  (Shutterstock)
پنج دلیل برای ترک‌‌‏ شکر (Shutterstock)
پنج دلیل برای ترک‌‌‏ شکر (Shutterstock)

در مقام مربی بهداشت اغلب از من می‌‌‏پرسند چند گرم شکر در روز می‌‌‏توان مصرف کرد؟

و من ترجیح می‌‌‏دهم جمله‌‌‏ی دکتر لیپمان را تکرار کنم که می‌‌‏گوید: «شکر یک اهریمن است». می‌‌‏خواهم آنها را ترغیب کنم که شکر را از برنامه و رژیم غذایی‌‌‏شان حذف کنند. در حالی‌‌‏که همه می‌‌‏دانیم شکر غذای سالمی نیست، خودمان را با خیال راحت با اطرافیانی مقایسه کنیم که بین دو وعده‌‌‏ی غذا چیزهای شیرین می‌‌‏خورند، دسر سفارش می‌‌‏دهند یا هر روز آب‌‌‏میوه می‌‌‏نوشند.

با توجه به اینکه شکر در همه جا، در غذای رستوران‌‌‏ها و در غذاهای بسته بندی شده وجود دارد، تلاشی واقعی می‌‌‏طلبد تا بتوانیم شکر را از رژیم غذایی‌‌‏مان به‌‌‏کلی حذف کنیم. بنابراین دفعه‌‌‏ی بعد که با یک خوراکی وسوسه‌‌‏انگیز مواجه شدید، این اثرات کلیدی مضرات شکر بر بدنتان را به‌‌‏خاطر داشته باشید :

۱-     تنظیمات قند خون:

مصرف شکر مستقیما توانایی بدن در تنظیم سطح قند خون را تحت تاثیر قرار می‌‌‏دهد و می‌‌‏تواند منجر به مقاومت نسبت به انسولین، کاهش یا افزایش قند خون، پیش دیابت یا دیابت شود. همچنین قند خون کنترل نشده می‌‌‏تواند باعث آسیب به عروق خونی شده و بر سلامت قلب و کلیه ها و چشم تاثیر بگذارد.

۲-     سرکوب سیستم ایمنی:

شکر از طریق کاهش فعالیت آن دسته از سلول‌‌‏های سیستم ایمنی که به باکتری‌‌‏ها حمله می کنند، سیستم ایمنی را از کار می‌‌‏اندازد.

۳-     تعادل مواد معدنی:

شکر جذب مواد معدنی را مهار می‌‌‏کند، بدن را از مواد معدنی کلیدی ضروری برای سلامتی محروم می‌‌‏کند، باعث کمبود منیزیم  می‌‌‏شود؛ درحالی‌‌‏که منیزیم از مواد ضروری برای عملکرد صحیح تک تک سلول‌‌‏های بدن  و ماده‌‌‏ی اساسی برای جذب  و مصرف کلسیم است.

۴-     سلامت مغز و مزاج:

اگر کتاب «مغز دانه» نوشته‌‌‏ی دیوید پرل ماتر را که نقد صریحی است درمورد اثرات شکر، گندم و کربوهیدرات‌‌‏ها بر مغز خوانده باشید، پس متوجه شده‌‌‏اید که شکر اثرات طولانی‌‌‏مدت بر سلامت مغز و مزاج باقی می‌‌‏گذارد. علاوه بر این چون ویتامین‌‌‏های گروه ب برای متابولیسم قند و کربوهیدرا‌‌‏ت‌‌‏ها ضروری هستند، بنابراین مصرف شکر می‌‌‏تواند منجر به کمبود شدید ویتامین‌‌‏های گروه ب بشود.

۵-     سلامت پوست:

شکر طی پروسه‌‌‏ی هضم به پروتئین‌‌‏ها و چربی‌‌‏ها متصل می‌‌‏شود و محصولات نهایی تولیدشده رادیکال‌‌‏های آزادی هستند که کلاژن و الاستین پوست را کاهش می‌‌‏دهند و نهایتا منجر به ایجاد چین وچروک پوست و از دست‌‌‏رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می‌‌‏شوند.

این مقاله در سایت www.drfranklipman.com نوشته شده است. مقاله‌‌‏ی اصلی را از این‌‌‏جا بخوانید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *