logo_eet

نتیجه‌‏ی یک تحقیق جدید نشان می‌‏دهد که بیماری سرطان هرگز درمان نمی‌‏شود

سرطان
(Shutterstock*)
بر اساس یک مطالعه‎‌‌‌‏ی جدید توسط محققان، درمان بیماری سرطان تقریباً غیرممکن است. (اسکرین‌‌‏شات)

با وجود تحقیقات گسترده‌‏ای که موسسه‌‏ی ملی سرطان از سال ۱۹۷۱ تا کنون در زمینه‌‏ی انواع مختلف سرطان انجام داده، هنوز هم این مسئله‌‏ای بزرگ در سلامتی بشر به شمار می‌‏رود.

بر اساس یک مطالعه‎‌‏ی جدید که توسط محققان و زیست‌‏‌‏شناسان دانشگاه کیل آلمان و دانشگاه کاتولیک کرواسی صورت گرفته است، درمان بیماری سرطان تقریباً غیرممکن است.

البته انواع روش‌‏های پیشگیری و روش‌‏های تشخیص و درمان در سطوح مختلف با موفقیت وجود دارد. کارشناسان بر این باورند که رشد سلول‌‏های سرطان در بدن از مدت‌‏ها قبل آغاز می‌‏شود و غده‌‏های سرطانی در قسمت‌‏های مختلف بدن به راحتی به رشد خود ادامه می‌‏دهند.

در این تحقیق، محققان تومورهایی را در بدن انسان کشف کردند که شکلی شبیه مرجان‌‏هایی دارند که در آب‌‏های شیرین یافت می‌‏شوند.

پروفسور «توماس بوش» از دانشگاه کیل که رهبری این گروه تحقیقاتی را بر عهده داشت، گفت: «سرطان به قدمت زندگی چند سلولی بر روی زمین است و احتمالاً هرگز ریشه‌‏کن نمی‌‏شود و ویژگی تهاجمی سلول‌‏های سرطانی نیز از مشخصات قدیمی آن‌‏ها است».

اگرچه هنوز هم پژوهش‌‏های پزشکی در زمینه‌‏ی بیماری سرطان در حال انجام است، گزارش‌‏ها حاکی از آن است که تاکنون بیش از نیمی از مبتلایان به سرطان جان خود را از دست داده‌‏اند.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *