logo_eet

پنج قدم برای کوچک‌کردن شکم

سریع‌ترین و شاید موثرترین راه درسوزاندن چربی‌ها، جای‌دادن تمرین مداوم دو ( که به  burst training یا ورزش پیوسته نیزمعروف است)  با تکرار سه بار در هفته در برنامه‌‏ی ورزشی می‌باشد. ( ژوپیتر ایمیجز/  photos.com)
سریع‌ترین و شاید موثرترین راه درسوزاندن چربی‌ها، جای‌دادن تمرین مداوم دو ( که به burst training یا ورزش پیوسته نیزمعروف است) با تکرار سه بار در هفته در برنامه‌‏ی ورزشی می‌باشد. ( ژوپیتر ایمیجز/ photos.com)
سریع‌ترین و شاید موثرترین راه درسوزاندن چربی‌ها، جای‌دادن تمرین مداوم دو ( که به burst training یا ورزش پیوسته نیزمعروف است) با تکرار سه بار در هفته در برنامه‌‏ی ورزشی می‌باشد. ( ژوپیتر ایمیجز/ photos.com)

چند عامل که باعث افزایش وزن در ناحیه‌‏ی شکم می‌شود عبارتند از: فشار روحی، رژیم غذایی بد، گوارش بد، خوردن دیرهنگام غذا در شب، پر‌خوری، و تا حدی وراثت.

داشتن افزایش وزن در ناحیه‌‏ی شکم ( برخلاف چاقی در رانها) فوق‌العاده خطرناک است. زیرا چاقی در نواحی شکم  خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابتی را افزایش می‌دهد.

اگر شما بیشترین وزن را در ناحیه‌‏ی شکم دارید، هم‌اکنون زمان آن است که دست به اقدامی بزنید.

۱- یک برنامه‌ی غذایی با فیبر زیاد، کیفیت پروتئینی خوب، و میزان چربی مناسب را شروع کنید. غلات فرآوری‌شده نظیر نان (مخصوصأ نان سفید) و پاستا، که شاخص گلیسِمیک (شاخصی که تأثیر غذاها را پس از مصرف بر سطح قند خون نشان می‌‏دهد) بالایی دارند را حذف کنید. آنها با تغییر سطح انسولین و قند خون، باعث افزایش وزن در شکم می‌شوند.

درعوض، مصرف پروتئین در گیاهانی نظیر کلم بروکلی و آب‌تره، هویج و سیب که فیبر بالایی دارند، را افزایش بدهید. چربی‌های باکیفیت بالا، نظیر روغن زیتون فراوری‌نشده، آووکادو، گردو و روغن نارگیل که شما را سیر کرده و در سوزاندن چربهای شکمی کمک خواهند کرد را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۲- به میزان سیری و گرسنگی توجه کنید. خوردن بیش از حد و کم‌‏خوردن اغلب باعث افزایش وزن می‌‏شود. تنظیم قند خون با تغذیه در زمان مناسب، قبل از آنکه آنقدر گرسنه شوید که بتوانید یک اسب را بخورید، اهمیت دارد. به‌‏علاوه جویدن درست غذا ودست‌‏کشیدن از غذا در زمانی که احساس رضایت می‌کنید و سیری کامل هم ندارید، اصل مهمی برای خوب عمل کردن سیستم گوارشی شما است.

۳- درارتباط با سوزاندن چربی‌هایی که دور کمرتان قرار دارند، سریع‌‏ترین و شاید موثرترین راه، جای‌دادن تمرین مداوم دو ( که به burst training  یا ورزش پیوسته نیزمعروف است) به صورت هفته‌ای سه بار در برنامه‌‏ی ورزشی می‌باشد.

۴- با تمرین‌دادن تمام ماهیچه‌های شکمی خود، آنها را سفت کنید. ما دو نوع ماهیچه مورب با نامهای ماهیچه‌‏ی راست و ماهیچه‌‏ی عرضی داریم. بسیاری از مردم فقط ماهیچه‌های راست را ورزش می‌دهند و بر روی ماهیچه‌های عرضی کار نمی‌‏کنند. این نه فقط موجب عدم تعادل می‌شود، بلکه نتیجه‌‏ی دلخواه خود را نمی‌گیرید.

۵- استرس خود را کنترل کنید. سطح کورتیزول بالا، که یکی از هورمونهایی است که استرس را تحت کنترل قرار می‌دهد، متابولیسم را کند می‌کند و باعث افزایش وزن در شکم، پشت و ماهیچه سه سر می‌شود. مطمئن باشید که برای کم‌کردن استرس هر روز باید زمانی را صرف کنید که آرام نفس بکشید و در لحظه زندگی کنید. این‌‏کار به شما کمک خواهدکرد سطح کورتیزول را پایین بیاورید و از دست چاقی غیر‌عادی خلاص شوید.

تیسان لِرنر یک مربی خصوصی دارای مجوز است. او به خانم‌ها کمک می‌کند که بدون گرسنگی کشیدن یا صرف ساعت‌ها وقت در باشگاه، به اهداف زیبایی و تناسب اندام برسند. وب‌سایت وی www.lavendarmamas.com.  می‌باشد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *