Search
Asset 2

احساس جوانی از راه سالم زیستن

پاتریشیا برگ با دانش آموزان درباره تغذیه سالم صحبت می‌‌‏کند. (Courtesy of Bragg live food products)
پاتریشیا برگ با دانش آموزان درباره تغذیه سالم صحبت می‌‌‏کند. (Courtesy of Bragg live food products)
پاتریشیا برگ با دانش آموزان درباره تغذیه سالم صحبت می‌‌‏کند. (Courtesy of Bragg live food products)
پاتریشیا برگ با دانش آموزان درباره تغذیه سالم صحبت می‌‌‏کند. (Courtesy of Bragg live food products)

پاتریشیا بِرَگ بیش از هشتاد سال سن دارد؛ ولی مدیر ارشد اجرایی محصولات غذایی موثر بِرَگ، می گوید: « بِرَگ همیشه احساس جوان بودن دارد، چون همواره به شیوه‌‌‏ای سالم زندگی کرده است.»

بِرَگ، زنی با ۱۵۳ سانتی متر قد و ۴۳ کیلوگرم وزن، یک کیادرمانگر است (نوعی درمان که در آن به‌‌‏جای دارو، جراحی و غیره، از راه‌‌‏های طبیعی استفاده می‌‌‏شود.) او زندگی خود را صرف آموزش این موضوع کرده است که محاسن خوردن، نوشیدن، نفس کشیدن و فکر کردن به شیوه سالم را بیان کند.

پاتریشیا بِرَگ، تلاشگرعرصه سلامت (Courtesy of Bragg live food products)
پاتریشیا بِرَگ، تلاشگرعرصه سلامت (Courtesy of Bragg live food products)

او بر اساس روشی که «شیوه زندگی سالم بِرَگ» نام دارد، زندگی می‌‌‏کند. در این شیوه، بر یک رژیم غذایی کامل و سالم تاکید می‌‌‏شود، که به پالایش بدن کمک می‌‌‏کند و اجازه می‌‌‏دهد تا سیستم‌‌‏های درمانی طبیعی بدن، عملکرد خود را داشته باشند. او برخی از راه‌‌‏های این شیوه زندگی را به‌‌‏اشتراک گذاشت.

سرکه سیب صاف‌‌‏نشده خام بنوشید.

بِرَگ گفت: «بقراط، پدر علم پزشکی، در۴۰۰ سال پیش از میلاد، از سرکه سیب برای سم‌‌‏زدایی، پالایش و درمان بیمارانش استفاده می‌‌‏کرد.»

به گفته او سیب اعضای متعددی از بدن و جریان خون را سم‌‌‏زدایی می‌‌‏کند و شاید به‌‌‏همین دلیل است که از گذشته معروف بوده است:« یک سیب در روز، پزشک را از شما دور می‌‌‏کند.»

سرکه سیب صاف‌‌‏نشده خام، حاصل از آب‌‌‏میوه سیب ارگانیک، حاوی «ماده اصلی» سرکه است. مجموعه‌‌‏ای از آنزیم‌‌‏های حیاتی، همچنین مواد معدنی مثل پتاسیم، فسفر، فلورین، سیلیکون و سایر مواد مغذی است.

سرکه سیب به عنوان یک پالاینده عمل می‌‌‏کند زیرا می‌‌‏تواند مخاط چرب و بلغم را برطرف کند.

سرکه سیب
سرکه سیب

سرکه سیب به عنوان یک پالاینده عمل می‌‌‏کند زیرا می‌‌‏تواند مخاط چرب و بلغم را برطرف کند. از جمله مزایای متعددش این است که کمک می‌‌‏کند تا مشکلاتی مثل یبوست، سردردها، ورم مفاصل، سوء هاضمه و خستگی مزمن برطرف شود.

سرکه بنوشید: ۲ قاشق مرباخوری از سرکه سیب را در۲۴۰میلی‌‌‏لیتر«یک لیوان» از آب تصفیه‌‌‏شده بریزید. مقداری عسل خام یا شهد آگاو، به آن بیافزایید.

شهد آگاو، شیر‌‌‏ه‌‌‏ای است که از ساقه گیاه آگاو بدست می‌‌‏آید که پس از تبخیر و تغلیظ، تبدیل به شربت شیرین غلیظی می‌‌‏شود که به آن عسل ماگی نیز می‌‌‏گویند.

یک روز در هفته کم‌‌‏خوری کنید.

یک روزِ هفته را انتخاب کنید و در آن‌‌‏روز، فقط آب تصفیه ‌‌‏شده با سرکه بنوشید.

بِرَگ برای این روزها توصیه می‌‌‏کند که ۸ لیوان آب تصفیه شده و سه لیوان سرکه بنوشید. او می‌‌‏گوید این کم‌‌‏خوری، یک بار در هفته و چهار مرتبه پرهیز از خوردن، در یک سال به مدت ۷ تا ۱۰ روز، کمک می‌‌‏کند تا عملکرد اعضای بدن در حداکثر میزان کارایی خود، حفظ شود.

دلیل‌‌‏اش این است که برای عبور حجم زیاد غذا از دستگاه گوارش و سپس دفع مواد زائد حاصل از آن، بدن ما انرژی مصرف می‌‌‏کند. اگر غذا کاملا حذف نشود، به مواد زائد سمی‌‌‏ای تبدیل می‌‌‏شود که می‌‌‏تواند باعث افزایش وزن و ایجاد بیماری شود. پرهیز از خوردن فرصتی برای بدن است که طی آن، حذف کامل مواد زائد، دفع، و پاک شدن سیستم‌‌‏های بدن‌‌‏مان اتفاق می‌‌‏افتد.

میوه‌‌‏های ارگانیک و سبزیجات بخورید.

محصولات ارگانیک، محصولاتی هستند که از راه‌‌‏های طبیعی به‌‌‏دست آمده‌‌‏اند.

بِرَگ معتقد است که رژیم غذایی سرشار از میوه‌‌‏های ارگانیک و سبزیجات، به‌‌‏طور طبیعی بدن را سم‌‌‏زدایی و پالایش می‌‌‏کند؛ که باعث افزایش طول عمر می‌‌‏شود و از درد، آلام، و پیری زودرس جلوگیری می‌‌‏کند. میوه‌‌‏های تازه به سموم مهاجم حمله می‌‌‏کنند. به گفته بِرَگ، آنها کمک می‌‌‏کنند تا سموم سمی از بدن پاک و حل شوند. او توصیه می‌‌‏کند که پیش از هر وعده غذایی، یک سالاد میوه بخورید؛ سپس قبل از خوردن غذای داغ، ۱۰ دقیقه صبر کنید. به نظر او، میوه‌‌‏ها معده را برای پذیرش غذای داغ آماده می‌‌‏کنند.

استرس را کاهش دهید.

بِرَگ فعالیت‌‌‏هایی مثل، ورزش، پیاده‌‌‏روی، مراقبه، یک استراحت کوتاه و گوش دادن به موزیک را به عنوان راه‌‌‏هایی خوب توصیه می‌‌‏کند، که استرس را کاهش می‌‌‏دهد. به گفته او، درمان‌‌‏هایی مثل طب سوزنی، اکیو‌‌‏پرشر«acupressure»، ماساژ و رفلکسولوژی «بازتاب‌‌‏شناسی» نیز می‌‌‏توانند کمک کننده باشند.

اکیو‌‌‏پرشر یکی از روش ‌‌‏های طب جایگزین و ترکیبی از طب سوزنی و فشار است که در آن از فشار انگشت‌‌‏ها به‌‌‏جای سوزن استفاده می‌‌‏شود.

بازتاب‌‌‏شناسی رشته‌‌‏ای است که در آن، پاها به‌‌‏عنوان نقشه‌‌‏ای کوچک از کل بدن در‌‌‏نظرگرفته ‌‌‏می‌‌‏شوند. از آنجایی‌‌‏که مشکلات پاها واختلالات درونی بدن را به‌‌‏هم مرتبط می‌‌‏داند، در بازتاب درمانی از نوعی فشار ویژه و عموما بر روی کف پاها استفاده می‌‌‏شود.

غذایتان را مختصر کنید و از آن لذت ببرید.

مختصر کردن وعده غذایی، خوب است زیرا احتمال پرخوری و ناراحتی‌‌‏های ناشی از آن را کاهش می‌‌‏دهد. برگ این نکته را یادآوری می‌‌‏کند که اغلب حیوانات فقط یک نوع غذا در هر وعده غذایی می‌‌‏خورند، بنابراین آنها به‌‌‏ندرت از مشکلات گوارشی رنج می‌‌‏برند. ولی انسان‌‌‏ها در خوردن مخلوط متنوع غذاها زیاده‌‌‏روی کرده و اغلب پرخوری می‌‌‏کنند. او معتقد است که وقتی انواع کمتری از غذاها در هر وعده غذایی‌‌‏تان موجود باشد، احتمال پرخوری کمتر خواهد شد و شما سالم‌‌‏تر خواهید بود.

ورزش.

هر روز برخی از فعالیت‌‌‏های فیزیکی را انجام دهید. بِرَگ پیاده‌‌‏روی، حرکات کششی، یا دوچرخه‌‌‏سواری با یک دوچرخه ورزشی «دوچرخه ثابت» را پیشنهاد می‌‌‏دهد. او توصیه می‌‌‏کند که به‌‌‏ازای هر نیم ساعت نشستن، بلند شوید و چند دقیقه درجا، آهسته بدوید. او می‌‌‏گوید، همیشه حرکت داشته باشید و بیش‌‌‏ازحد ننشینید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی