Search
Asset 2

اپک تایمز – نه شرح و تفسیر درباره‌ی حزب کمونیست – پیش‌گفتار

head-nine-commentaries

بیش از یک دهه پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی سابق و رژیم‌‌های کمونیستی اروپای شرقی, جنبش کمونیستی بین‌المللی در سراسر دنیا مردود شمرده شده است. سقوط حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) صرفاً مستلزم زمان است.

به هرحال، ح‌ک‌چ قبل از سقوط کاملش، درحال تلاش است تا سرنوشت خود را با ملت چین، ملتی با تمدنی ۵۰۰۰ ساله، گره بزند. این فاجعه‌ای برای مردم چین است. مردم چین هم‌اکنون باید با سؤال‌های قریب‌الوقوعی در مورد چگونگی نگرش به ح‌ک‌چ، چگونگی تحول چین به جامعه‌ای بدون ح‌ک‌چ و چگونگی منتقل کردن میراث چینی روبرو شوند. درحال حاضر اپک تایمز درحال انتشار سری مقالات ویژه‌ای با عنوان ”نه شرح و تفسیر در مورد حزب کمونیست“ است.

با درک تاریخ حقیقی حزب کمونیست چین, می‌توانیم از پیش‌آمدن و رخ دادن دوباره‌ی چنین حوادث تلخی برای ابد جلوگیری کنیم.

قبل از این‌که تاریخچه‌ی ح‌ک‌چ به پایان برسد، ما درصدد آن هستیم تا نظری پایانی را در مورد آن و جنبش کمونیستی بین‌المللی که درمدت بیش از یک قرن بلایی برای بشریت بوده است، ارائه دهیم.

ح‌ک‌چ در طول هشتاد و چند سال خود، به هر چیزی که دست زده، با دروغ‌ها، جنگ‌ها، قحطی، استبداد، قتل عام و ترور به آن صدمه زده است. اعتقادات و اصول سنتی به‌طور خشونت‌آمیزی نابود شده‌اند. مفاهیم اصلی اخلاقی و ساختارهای اجتماعی با زور متلاشی شده‌اند. همدلی، عشق و هماهنگی میان مردم به ستیز و تنفر تحریف شده است. آرزوی متکبرانه‌ی ”جنگ با آسمان و زمین“ جایگزین ستایش آسمان و زمین و سپاس‌گزاری از آن‌ها شده است. نتیجه‌ی آن‌ها سقوط کامل سیستم‌های اجتماعی، اخلاقی و زیست‌محیطی و بحرانی ژرف برای مردم چین و در حقیقت برای بشریت بوده است. تمام این فاجعه‌ها از طریق برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی حساب شده و تحت کنترل ح‌ک‌چ ببار آمد.

همان‌طور که یک قطعه شعر معروف چینی می‌گوید، ”من به خاطر نابودی گل‌ها بیهوده افسوس می‌خورم“. پایان رژیم کمونیست که برای بقا دست و پا می‌زند, نزدیک است. روزهای قبل از سقوط آن درحال شمارش معکوس است. اپک تایمز معتقد است که اکنون پیش از سقوط کامل ح‌ک‌چ، برای این‌که به‌طور کامل آشکار شود که چگونه این بزرگترین فرقه، نمایانگر شرارت تمامی زمان‌ها و مکان‌ها بوده است، زمان مناسبی است تا نگاه جامعی به عقب بیندازیم. ما امیدواریم آن افرادی که هنوز توسط ح‌ک‌چ فریب خورده‌اند، اکنون ماهیت آن را به وضوح ببینند، زهر آن‌را از روح خود پاک کنند، ذهن‌شان را از کنترل شیطانی آن رها کنند، خودشان را از غل و زنجیر ترور آزاد کنند و برای همیشه تصورات باطل درباره‌ی آن‌را رها کنند.

حکومت ح‌ک‌چ‌ از تاریک‌ترین و مضحک‌ترین صفحات تاریخ چین است. در میان لیست جنایات بی‌پایانش, شرم‌آورترین آن می‌بایست آزار و شکنجه‌ی فالون گونگ باشد. در آزار و شکنجه‌ی «حقیقت- نیکخواهی- بردباری»، جیانگ زِمین آخرین میخ را به تابوت ح‌ک‌چ کوبید. اپک تایمز معتقد است با درک تاریخ حقیقی ح‌ک‌چ, می‌توانیم از پیش‌آمدن و رخ دادن دوباره‌ی چنین حوادث تلخی برای ابد جلوگیری کنیم. درعین حال امیدواریم که هر یک از ما عمیقاً بیندیشیم و بررسی کنیم که آیا ترسویی و سازش‌کاری ما، باعث شده است که در بسیاری از تراژدی‌هایی که می‌توانست از آن‌ها جلوگیری شود شریک جرم باشیم.

 

عناوین نُه شرح و تفسیر درباره‌ی حزب کمونیست عبارتند از:

  1. حزب کمونیست چیست؟
  2. چگونگی پیدایش حزب کمونیست چین
  3. حکومت استبدادی و ظالمانه‌ی حزب کمونیست چین
  4. حزب کمونیست چین چگونه یک نیروی ضد جهان هستی است
  5. تبانی جیانگ ‌زمین و حزب کمونیست چین برای آزار و اذیت فالون ‌گونگ
  6. چگونگی نابودی فرهنگ سنتی به دست حزب کمونیست چین
  7. تاریخچه‌ی کشتار حزب کمونیست چین
  8. چگونه حزب کمونیست چین فرقه‌ای شیطانی است
  9. سرشت عاری از وجدان حزب کمونیست چین

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی